Multiagentinės sistemos žinių inžinerijoje


Multi-agentinės sistemos. Miltigenetines sistemos. Multiagentines sistemos projektavimas. Multiagentinės sistemos gali būti ir yra taikomos informacijos versle. Naujienų pranešiklis. Multiagentines sistemos ypatybes. Multiagentinė sistemos pavyzdys. Multiagentiniu sistemu projektavimas. Multi agentine sistema. Autonomy informacijos paieškos sistema.

Įvadas. Multiagentinės sistemos. Multiagentinių sistemų samprata. Multiagentinių sistemų savybės ir aplinka. Multiagentinių sistemų komunikacija. Multiagentinių sistemų taikymas žinių inžinerijoje. Mas keliami reikalavimai informacijos žinių inžinerijoje. Mas taikymo informacijos žinių inžinerijoje. Duomenų bazės. Naujienų paslaugos. Pagrindinės mas taikymo problemos. Išvados literatūra.

Multiagentinės sistemos (mas) – tai dirbtinio intelekto (ai) pošeimis, kurio tikslas nustatyti sudėtingų sistemų, apimančių daug agentų, konstravimo principus bei mechanizmus nepriklausomų agentų elgesio suderinimui. Šioms sistemoms keliami didžiuliai reikalavimai, kadangi jų suvokimo, iniciatyvos, komunikacijos ir kiti gebėjimai turi būti kuo panašesni į žmogaus. Informacijos versle tai ypač svarbu, kadangi klientai nori gauti tik tą informaciją, kuri jiems yra aktuali. Ji turi būti nepasenusi, tiksli ir naudinga, pritaikoma įvairiems tikslams. Pačios multiageninės sistemos turi būti naudingos, siekiančios padėti vartotojui tam tikroje veikloje, kuo mažiau jį trukdant, ir, be abejo, patikimos, gebančios mokytis ir prisitaikyti prie besikeičiančių vartotojo tikslų ir aplinkos. Šiuo metu yra sukurta jau nemažai multiagentinių sistemų, skirtų įvairiems tikslams siekti. Pavyzdžiui, autonomy informacijos paieškos sistema, naujienų pranešiklis newt ir pan. Europoje geriausiai žinoma multiagentinė sistema pavadinimu archon. Ši sistema pritaikoma daugelyje pramonės sričių. Veikiantys pavyzdys būtų šios sistemos valdoma energijos paskirstymo sistema šiaurės ispanijoje. Archon sistemą sudarantis agentas turi dvi dalis. Pirmoje dalyje realizuojama atitinkamos pramonės srities žinios, antroje dalyje realizuojami komunikavimo, planavimo elementai.

Visos tokios sistemos atlieka nemažai funkcijų ir stengiasi kuo labiau prisitaikyti prie vartotojų poreikių, o tai itin svarbu, prekiaujant informacija. Žinoma, multiagentinės sistemos dar turi tobulėti. Šiuo metu jos dažnai susiduria su problemomis, kurių dauguma susijusios su agentų tarpusavio supratimu. Vis dėlto multiagentinių sistemų, padedančių vartotojams orientuotis vis didėjančiuose informacijos srautuose, idėja yra labai patraukli, todėl dirbtinio intelekto specialistai nuolat dirba ir siekia ištaisyti esamas klaidas bei tobulinti agentų socialinius gebėjimus.

Šio darbo tikslas – išanalizuoti, kaip multiagentinės sistemos gali būti ir yra taikomos žinių inžinerijoje. Iškelti tokie uždaviniai:

Trumpai aptarti multiagentines sistemas ir jų savybes, kurios yra svarbios, taikant jas žinių inžinerijoje, ir aplinką, kurioje turi veikti minėtosios sistemos.

Aprašyti, kaip multiagentinių sistemų atskiros dalys (agentai) komunikuoja tarpusavyje.

Pateikti konkrečių pavyzdžių, kaip ir kokios multiagentinės sistemos yra taikomos žinių inžinerijoje (duomenų bazėse, naujienų paslaugose).

Aptarti pagrindines problemas, su kuriomis susiduriama, naudojant multiagentines sistemas.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 109 KB
  • 2011 m.
  • 18 puslapių (4756 žodžiai)
  • Zivile
  • Multiagentinės sistemos žinių inžinerijoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Multiagentinės sistemos žinių inžinerijoje. (2011 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/multiagentines-sistemos-ziniu-inzinerijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 09:09
×