Multikultūrinė komunikacija ir vadyba karinėje organizacijoje - kariuomenėje


Įvadas. Kas yra kultūra? Komunikacija ir jos procesas. Kaip vyksta komunikacijos principas? Multikultūra. Kariuomenė. Lyties klausimai. Moters padėtis kariuomenėje. Pokyčiai kariuomenėje lyčių atžvilgiu. Veiksniai, formuojantys specifinį požiūrį į moterį kariuomenėje. Kiti multikultūros klausimai. Lytinė orientacija. Istorija. Netolerancijos priežastys. Lytinė orientacija Lietuvoje. Rasė. Atlyginimo skirtumas. Rasės skirtumai Lietuvoje. Tyrimas. Tyrimo duomenys. Išvados. Literatūros sąrašas.


Pasaulyje vis labiau spratėjant globalizacijos proecesui, gebėjimas sėkmingai komunikuoti su žmonėmis, atstovaujančius kitas kultūras, yra labai svarbus ir būtinas norint sėkmingai bendradarbiauti ir siekti savo tikslų. Labai svarbiais faktoriais tapo ekonominis, politinis, socialinis ir kultūrinis išsilavinimas, leidžiantis bendrauti su kitų kultūrų atstovais, palaikyti ryšius su įvairiose šalyse veikiančiomis firmomis, pelnyti partnerių pasitikėjimą. Nuo kultūrinio suvokimo ir sugebėjimo susiskalbėti priklauso daugelio organizacijų ir institucijų sėkminga veikla. Tačiau norint sugyventi su skirtingais kultūrų atstovais iškyla daugybė nesklandumų, kurie dažnai priveda prie konfliktų. Todėl tam buvo pritaikyta multikultūra, kuri apima tokius veiksnius kaip rasė, lytis, lytinė orientacija ir t.t.

Ilgą laiką buvo siekiama apibtėžti kas yra kultūrą, ir tik per ilgą laiko tarpą susiformavo kultūros apibrėžimas. Kultūra tai nėra dalykas kurį galėtume apibrėžti vienu žodžiu ji susideda iš daugybės aspektų. Kultūra – įsitikinimų, vertybių, elgesio ir bendrų dalykų sistema, kuria mes, žmonės naudojames bendraudami tarpusavyje ir su savo aplinka. Kiekviena socialinė grupė, organizajia ar visuonės narys priklauso savitai kultūrai kuri kažkuom skiriasi nuo kitų. Kultūros pagalba mes įgyjame tam tikras vertybes ir požiūrius, kurie mus formuoja kaip individus. Bet nepamirškime kad gyvename labai sparčiai tobulėjančiame pasaulyje, todėl dažnai keičiasi ir kultūra, ir žmonės yra priversti prisitaikyti prie naujovių. Kaip žinoma, daugiausia nesutarimų bei konfliktų versle, įmonėse kyla dėl kultūrų nesutarimų. Norint sėkmingai plėtoti tarptautinį verslą, būtina suprasti kitų šalių kultūrą ir išmokti prie jos prisitaikyti. Tam tikra prasme kiekvienas asmuo yra orientuotas į savo tėvynę, o tarptautinio verslo sėkmė slypi gebėjime praplėsti savo perspektyvas. Bet kurios tautos žmonių elgesys nemažai priklauso nuo tos visuomenės istorijos, kuri išugdo savitą požiūrį į tvarką ir vadovavimą, kuri padeda išlikti, vystytis ir tobulėti. Skirtingos kultūros skirtingai suvokia valdžią, galią, bendradarbiavimą, tikslus ir rezultatų siekimą.

Taigi, galime teigti, kad norit sėkmingai plėtoti verslą, reikia suprasti kas yra kultūra ir kokia ji yra kitose šalyse. Tai kultūra yra išmoktas elgesys, todėl prie jos galime prisitaikyti kiekvienas, kultūra suteikia prasmę realybei. Kultūrą galime apibūdinti kaip integruotą visumą.

Šiandien darbo jėga yra multikultūrinė: tai daugybė įvairių žmonių, kurie yra iš skirtingų kultūrų, etninių grupių bei kitokio gyvenimo būdo nei mes įpratę. Multikultūrą galime apibrėžti kaip požiūrį, jog yra daug skirtingų veiksnių, bei kultūrinių pagrindų svarbių organizacijoms, ir tai kad skirtingos kilmės gali komunikuoti ir klestėti vienoje organizacijoje kartu.

Šiuolaikiniame pasaulyje vyruojančios vertybės ir įsitikinai stipriai skiriasia nuo vyravusių ankstesnėje kartoje. Todėl stipriai kito ir darbo jėga, šiandienos darbo jėga yra multikultūrinė, tai žmonių margumynas ir įvairovė iš daugybės skirtingų kultūrų, etninių grupių, bei įvairaus gyvenimo būdų. Tai sugriovė senas nusistovėjusias taisykles prie kurių buvo stipriai prisirišta, kaip senesniuose laikuose tik vyrai galėjo siekti aukštesnių pareigų arba tai kad Amerikoje nepriklausomai galejo dirbti tik baltieji. Organizacijos buvo priverstos prisitaikyti ypač dėl vykstančios galobalizacijos norint sėkmingai dirbti. Tačiau dar ir dabar yra susiduriama su multikutūrinio bendradarbiavimo kliūtimis ir nevienodu vertinimu rasės, lyties, fizinių sugebėjimų ir kitų veiksnių atžvilgiu. Žmonės ir šiomis dienomis susiduria su tokiomis sutacijomims kai yra diskriminuojami dėl šių veiksnių.

  • Microsoft Word 41 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (3442 žodžiai)
  • Universitetas
  • Egle
  • Multikultūrinė komunikacija ir vadyba karinėje organizacijoje - kariuomenėje
    10 - 1 balsai (-ų)
Multikultūrinė komunikacija ir vadyba karinėje organizacijoje - kariuomenėje. (2018 m. Vasario 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/multikulturine-komunikacija-ir-vadyba-karineje-organizacijoje-kariuomeneje.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 10 d. 21:45
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!