Multinacionalinės kompanijos


Multinacionaline kompanija. Multinacionalines korporacijos. Multinacionaline korporacija. Multinacionalines firmos. Multinacionalinės įmonės. Multinacionalinė įmonė. Tarptautinių kompanijų organizacinės struktūros. Multinacionalinių kompanijų struktūros. Multinacionalinių kompanijų organizacinės struktūros. Multinacionaline kompanija kalifornijoje.

Įvadas. Mnk bei jų organizacinės struktūros. Multinacionalinės kompanijos samprata. Multinacionalinių kompanijų organizacinės struktūros. Mnk organizacinių struktūrų pasirinkimą lemiantys veiksniai. Ekonominis multinacionalinių firmų poveikis aplinkai. Multinacionalinių firmų įtaka valstybių politikai. Konfliktai tarp dalyvaujančių šalių. Multinacionalinių firmų poveikio įvertinimo problemos. Politinis ir įstatyminis multinacionalinių firmų poveikis. Kyšininkavimas. Mnb ir vyriausybės. Šiuolaikinių mnk plėtra. Mnk pabaltijyje ir lietuvoje. Galimi mnk interesai pabaltijyje ir lietuvoje. Mnk lietuvoje: nauda, netektys, perspektyvos. Išvados. Literatūra.

Tarptautinis verslas ir prekyba šiais laikais įgyja vis didesnę reikšmę. Vykstant globalizacijos procesui neįmanoma nepastebėti multinacionalinių korporacijų reikšmės ir poveikio vis mažiau tarpvalstybinių barjerų turinčiai rinkai. Tai ypač svarbu Lietuvai, nes vis daugiau tiesioginių užsienio investicijų pasiekia centrinės ir rytų europos regioną, tuo pačiu įtakojama rinkos ekonominė bei politinė padėtis. Ekonomika turi vis mažiau tarpvalstybinių barjerų, išnyksta riba tarp vietinio ir tarptautinio verslo, tačiau ši liberalizacija susiduria su nacionalinės politikos interesais, skatina pergalvoti vyriausybės vaidmenį besikeičiančioje globalioje visuomenėje.

Multinacionalinės korporacijos skatina globalių kapitalo, darbo jėgos ir gamybos veiksnių judėjimą. Todėl svarbu žinoti, kaip multinacionalinės kompanijos susiformuoja, kokia jų įtaka motininėms bei filialų valstybėms, kokios yra šių kompanijų vystymosi tendenapibrėžti tiek neigiamą, tiek teigiamą multinacionalinių korporacijų įtaką valstybėms, iš kurių kilusios įmonės, ir valstybėms, kuriose kuriami korporacijų filialasprendžiant šiuos uždavinius remtasi antriniais informacijos šaltiniais, kurie padėjo atskleisti multinacionalinių kompanijų veiklą įvairiais laikotarmultinacionalinės kompanijos (mnk) atlieka pagrindinį vaidmenį tarptautinio verslo pasaulyje. Mokslinėje literatūroje jos vertinamos prieštaringai. Šios kompanijos dažnai kritikuojamos už tai, kad siekdamos pelno jos perkėlinėja išteklius iš vienos šalies į kitą, nekreipdamos jokio dėmesio į šalies socialinę gerovę. Iš kitos pusės, galingos ir turinčios prestižą mnk sukuria socialinę naudą, palaikydamos ekonominį balansą. Mnk yra ištekliais, kapitalu, maistu ir technologijomis netolygiai paskirstytais planetoje, ir greitu aprūpinimu, greitos ir efektyvios gamybos ir paskirstymo veiksmingas instrumentas.

Nėra vieningos nuomonės ir apibrėžiant mnk sąvoką. Valentinas navickas straipsnyje tarptautinių firmų samprata ir klasifikavimas teigia, kad multinacionalinė kompanija – tai tam tikra ūkinių ryšių tarptautinių mastu orgji turi vieną ar kelis nuosavus bankus (ar svarią įtaką kai kuriems), kurių tikslas – aptarnauti bei kontroliuoti finansinę įmonės veiklą.

Konsoliduotas (suvestinis) balansas, kuris privalomas ir juridiškai nepriklausomoms nuo pagrindinės bpramonės šakos produkcijos gamybos lyginamasis svoris konkrečioje šalyje turi būti ne mažesnis kaimnk turi mažiausiai tris dimensijas: struktūrinę, įvykdymo ir vaidmens (elgsenos).

  • Microsoft Word 60 KB
  • 2011 m.
  • 28 puslapiai (7557 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kajus
  • Multinacionalinės kompanijos
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Multinacionalinės kompanijos . (2011 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/multinacionalines-kompanijos.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 07:26
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo