Multivibratoriai


Elektronikos referatas.

Įvadas. Multivibratorių rūšys ir pats multivibratorius. Multivibratorius. Multivibratorių rūšys. Multivibratorių veikimo procesai. „Astable“ multivibratoriaus veikimo procesas. “Monostable“ multivibratoriaus veikimo procesas. Bistable multivibratoriaus veikimo principas. Schmitt signalų generatorius ir „555timer“. „555 timer“. Schmitt signalų generatorius. Išvados. Literatūra. Priedai. Pav multivibratorius su dviem tranzistoriais. Pav bistabilaus multivibratoriaus schema.


Šiame darbe bus pristatoti multivibratoriai. Aiškinsiu jų veikimo principus, pateiksiu įvairiais skirtingų multivibratorių schemas. Taip pat paaiškinsiu ir pateiksiu pavyzdžių kur jie yra naudojami. Paaiškinsiu , kodėl taip pavadintas ir padėsiu geriau suprasti kas yras multivibratorius.

Pristatyti „555 timer“, kuris sukurtas kartu su multivibratoriumi ir yra jo dalis, taip pat paaiškinti apie Schmitt signalų generatoriu ir jo naudojima su multivibratoriumi.

Darbo struktūra – darbą sudaro try dalys. Pirmojoje dalyje bus pateikta informacija apie patį multivibratorių taip pat paaiškinsiu apie kiekvieno jo tipą ir kuo jos skiriasi vienas nuo kito ir kuo jie panašūs. Antroje dalyje bus aiškinima kaip veikią kiekvieno tipo multivibratorius, be to šalia bus pateikta schema. Trečioje dalyje aiškinsiu apie neatsėjama multivibratorių dalį, kuri buvo sukurta kartu su multivibratoriumi tai – „555 timer“ ir paaiškinsiu apie Schmitt signalų generatorių.

Šiame skyriuju , pateiksiu informacija apie multivibratorių rūšis, taip pat paaiškinsiu kas vyksta multivibratoriuje ir iš ko jis susidaro . Tęsiant bus pateikta kelios schemos skirtingų multivibratorių.

Multivibratorius – tai stačiakampės formos virpesius generuojanti elektrinė grandinė. Jo schemos pavadinimas kilęs pavadinimas multi – „daug virpesių“, nes signalas gaunamas sudėjus be galo daug sinusinės formos bangų, kurie yra to paties bazinio dažnio aukšteniųjų nelyginių harmonikų.

Pirmoji rūšis – „monostable“ multivibratorius. Šio multivibratoriaus grandinėje viena būsena stabili, o kitą nestabili arba trumpalaikė. Kai multivibratorius gauna impulsą iš „trigerio“ jis pereina į nestabilia būsena. Jis grįžtą į stabilia būsena ne tada , kai gauna vėl impulsa iš trigerio grįžta tada tik po nustatyto laiko.

Toks multivibratorius tinka , kai reikia nustatyti laiko trukmę atsižvelgiant į išorinį veiksmą. Šio multivibratoriaus grandinė dar vadinama vienu šūviu (one shot).

 • Elektronika Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Jonas
 • 13 puslapių (1566 žodžiai)
 • Mokykla
 • Elektronikos referatai
 • Microsoft Word 120 KB
 • Multivibratoriai
  10 - 4 balsai (-ų)
Multivibratoriai. (2016 m. Gegužės 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/multivibratoriai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 21:58