Mumifikavimas


Mumifikavimas. Mumija – savaime ar. Kas yra mumija? Senovės Egipte mirusius pradėta mumifikuoti maždaug nuo 3300 m. Mumijos senovės Egipte. Sausas Egipto klimatas jau nuo senovės sudarė sąlygas mumifikacijai. Egiptiečiai puikiai išmanė žmogaus (ir gyvūnų) anatomiją. Egiptietiškas mumifikacijos procesas. Pašalinti vidaus organai būdavo  sudedami į molinį indą. Galiausiai paruošta mumija būdavo įdedama į karstą pagal tai. Senovės Egipto laidojimo ritualai. Senovės Egiptiečiai Senovės Kinai Senovės Japonai Senovės Tibetiečiai Actekai Inkai Kiti. Kokios civilizacijos mirusiuosius mumifikuodavo? Ačiū.

Pašalinti vidaus organai būdavo  sudedami į molinį indą, o šis indas būdavo padedamas šalia mumijos kape, nes senovės egiptiečiai manė, kad pomirtiniame gyvenime žmogui prireiks šių organų. Kūnas tada būdavo išmirkomas palmių vyne, taip būdavo užmušama daug bakterijų. Tada į numirėlio kūną būdavo pilamas druskos tirpalas, kad iš organizmo būtų pašalintas visas vanduo ir riebalai. Galiausiai kūnas būdavo įvyniojamas į didelį kiekį lininio audeklo. Vyniojant kūną į lininius audeklus, kūnas būdavo dar papildomai pamirkomas sakuose, kad linas sutvirtėtų. Kad kūnas būtų apsaugotas, tam tikrose jo vietose būdavo įdedami magiški amuletai ( Ankhas, Skarabėjus ).

Senovės Egiptiečiai Senovės Kinai Senovės Japonai Senovės Tibetiečiai Actekai Inkai Kiti.

  • MS PowerPoint 966 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (456 žodžiai)
  • Juozapas
  • Mumifikavimas
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Mumifikavimas. (2015 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/mumifikavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 11:13
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo