Mutacijų sukeliamos ligos


Mutacijų sukeliamos ligos. Mutacija – tai. Genų arba intergeninės genetinės medžiagos mutacijos. Chromosomų sandaros pakitimai. Chromosomų rinkinio mutacijos. Terminologija. Autosominis recesyvinis paveldėjimo tipas. Susijęs su X chromosoma recesyvinis paveldėjimas. Susijęs su X chromosoma dominantinis paveldėjimas. Autosominis dominantinis paveldėjimas. Žmogaus chromosominės ligos.

Autosominis dominantinis; 2)autosominis recesyvinis; 3)susijęs su X chromosoma recesyvinis; 4)susijęs su X chromosoma dominantinis.

Jam būdinga: a)Serga vyrai, heterozigotės moterys dažniausiai sveikos, bet retai taip pat gali sirgti lengva ligos forma; b)Paveldėjimas įstrižinis (serga seneliai, jų dukros sveikos, bet serga anūkai); c)Heterozigotės moters šeimoje yra 50 % tikimybė, kad dukterys bus heterozigotės ir 50 % tikimybė, kad sūnus sirgs;.

D)Labai retais atvejais moteris gali sirgti sunkia ligos forma: 1)jei X chromosoma inaktyvuota su normaliu genu; 2)45,X kariotipas; 3)Moteris homozigotė; 4)X autosomos translokacijos atveju; 5)X chromosomos mutacija; 6)Vientėvinė disomija; 7)Neatsitiktinė X chromosomos inaktyvacija.

Jam būdinga: a)Serga heterozigotės moterys, dažnis sergančių vyrų: moterų yra 2:1; b)Klinikiniai simptomai yra įvairūs (gali būti lengvesnės ar sunkesnės ligos formos); c)Sergančių moterų pusė vaikų sirgs; d)Visos dukterys, bet ne sūnus sergančio vyro sirgs; e)Labai retai moteris gali būti homozigotė (tiesa, ligos forma bus sunkesnė). Tuomet visi jos vaikai sirgs, tik lengvesne ligos forma;.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 161 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (828 žodžiai)
  • Rūta
  • Mutacijų sukeliamos ligos
    10 - 8 balsai (-ų)
Mutacijų sukeliamos ligos. (2015 m. Vasario 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/mutaciju-sukeliamos-ligos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 11:55
×