Muziejus Luvras


Luvro planas. Luvro eksponatai. Referatas apie apsilankyma muziejuose. Luvro piramidės architektas. Luvras paris pass. Skaidres apie muziejus. Luvro piramide. Luvros piramide paryziuje. Luvro muziejus aprasymas. Luvro muziejaus kūriniai.

Muziejus. Istorija. Viduramžiai, renesansas, burbonų rūmai. Muziejaus atsiradimas. Prancūzijos revoliucija. Atidarymas. Napoleonas i. Xxi amžius. Muziejaus kolekcijos. Literatūros sąrašas. Šiais laikais ne taip lengva rasti žmogų, niekada negirdėjusį apie Luvrą. Luvro muziejus yra vienas iš nuostabiausių muziejų pasaulyje. Tai didžiausia Prancūzijos kultūros vertybė, iškylanti kaip Europos civilizacijos bei istorijos testamentas, talpinantis savyje tūkstančius klasikinių ir modernių meno šedevrų. Apsilankymas šiame muziejuje tiesiog užima kvapą. Besigrožėdamas architektūros didybe netikėtai atsiduri ties nuostabia modernia stikline piramide, kylančia į viršų. Luvre daugiausiai lankytojų sulaukiantis muziejus pasaulyje,kad norint prie kiekvieno eksponato praleisti po kelias sekundes vizitas užtruktų porą mėnesių, kad būtent čia verda „Da Vinčio kodo“ intrigos ir atskleidžiamos šimtmečių senumo paslaptys ir kad tai yra must-see (būtina aplankyti) vieta Paryžiuje. Taigi minios turistų kasdien kantriai laukia eilėje prie stiklinės piramidės, o patekę į garsųjį muziejų bėga žiūrėti Miloso Afroditę, Samotrakės Nikę, Da Vinčio „Moną Lizą“ ir kitus eksponatus. Muziejuje eksponuojami beveik 35000 eksponatų, pradedant priešistore ir baigiant XIX amžiumi, 60600 kvadratinių metrų erdvėje.

Šiais laikais ne taip lengva rasti žmogų, niekada negirdėjusį apie luvrą. Luvre daugiausiai lankytojų sulaukiantis muziejus pasaulyje,kad norint prie kiekvieno eksponato praleisti po kelias sekundes vizitas užtruktų porą mėnesių, kad būtent čia verda da vinčio kodo intrigos ir atskleidžiamos šimtmečių senumo paslaptys ir kad tai yra must-see (būtina aplankyti) vieta paryžiuje. Taigi minios turistų kasdien kantriai laukia eilėje prie stiklinės piramidės, o patekę į garsųjį muziejų bėga žiūrėti miloso afroditę, samotrakės nikę, da vinčio moną lizą ir kitus eksponatus.

Kiekvienais metais luvro muziejų aplanko šeši milijonai žmonių, kad pamatytų daugiau nei 35 tūkstančius meno kūrinių, tokių kaip da vinčio , rembranto, vermerio ir kitų.

Aplink muziejų išsidėstę karuselės sodai. Šie nuostabūs simetriški sodai yra vieni gražiausių pasaulyje, be to jie sudaro puikią aplinką apmąstymui to, ką pamatėte luvro muziejuje(paris-pass).

Muziejus įsikūręs luvro rūmuose (palais du louvre), kaip tvirtovė pastatytuose xii a. Amžiaus pabaigoje, valdant pilypui ii. Pirmo pastato liekanas dar galima pamatyti rūsiuose. Pastatas daug kartų buvo perstatomas ir plečiamas. 1672 metais liudvikas xiv perkėlė savo rezidenciją į versalio rūmus, luvre įkurdamas karališkos meno kolekcijos ekspoziciją, o nuo 1692 metų eksponuodamas ir antikinių skulptūrų kolekciją. Tais pačiais metais pastate įsikūrė karališkoji tapybos ir skulptūros akademija (académie royale de peinture et de sculpture), kuri surengė daugelį parodų ir pristatymų. Prancūzijos revoliucijos metu, 1791 metais, nacionalinė asamblėja priėmė sprendimą, kad luvras turi tapti muziejumi, demonstruojančiu meno ir mokslo kūrinius.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2010 m.
  • 8 puslapiai (1449 žodžiai)
  • Elvyra
  • Muziejus Luvras
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Muziejus Luvras. (2010 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/muziejus-luvras.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 23 d. 06:18
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo