Muzika teatrui kinui ir televizijai


Įvadas. Muzika teatrui. Muzikos įvedimas į teatrą anksčiau ir dabar. Muzikos kūrimas spektakliams. Muzika kinui. Trumpai apie kino istorija. Kino muzikos tipai ir funkcijos. Muzika televizijai. Televizijos istorija. Nuo ko viskas prasidėjo. Muzikos laidų televizijoje apžvalga. Išvados. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas. Ar žmonės kada nors susimasto, kokia yra muzikos svarba? Milan Kundera yra pasakęs, kad „Žmonės tampa kurti, todėl, kad muzika yra grojama garsiau ir garsiau, bet būtent todėl, kad jie kursta, muzika turi būti grojama dar garsiau.“ Muzika išlaisvina žmogų, padeda labiau įsijausti į jausmus, aplinką, situaciją. Tiek atlikėjams, tiek klausytojams. Ar kada būdami teatre, žiūrėdami televiziją ar filmus susimastėte, kokį indėlį duoda garso takeliai? Tai kaip meninė priemonė. Atskleidžia situacijos prasmę, paryškina išgyvenimus: nuoskaudas, džiaugsmą, liūdesį, pyktį. Juk žiūrėdami televiziją, filmus ar spektaklius muzika praturtina. Žmogus negali savo dėmesio ilgam sukoncentruoti į tai, kur nėra garsų, skambesio. Ilgainiui kalbos atsibosta ir stebėjimas tampa nuobodus. Tuo labiau, kad muzika yra viena iš svarbiausių filmų, teatrų ar televizijos sudedamųjų dalių. Ji eina šalia idėjos, siužeto, veikėjų, kalbos ir pačio reginio. Tačiau ne visur muzika yra atrenkama tinkamai. Dažniausiai teatrai ir kinai labai didelės kritikos dėl muzikos nesusilaukia, tačiau televizijoje situacija visai kitokia. Televizijos laidas yra užvaldžiusi populiaroji muzika, kurios tikslinė auditorija daugiausia yra jaunimas.

Darbo objektas. Įvairaus amžiaus žmonės, žiūrintis televiziją, kinus bei apsilankantys teatruose.

Darbo tikslas. Parodyti, kokia muzika skamba ir turi skambėti teatruose, televizijoje ir kinuose.

Darbo uždaviniai.

Apžvelgti teatro, kino ir televizijos atsiradimą

Atskleisti, kokia muzika yra kuriama teatro spektakliams

Nurodyti pagrindinius muzikos kūrimo aspektus

Įvardinti kino muzikos tipus ir funkcijas

Išaiškinti televizijos laidų populiariausius muzikos stilius

Pateikti pasiūlymus, kokios muzikos trūksta televizijoje

Teatras supa visą mūsų gyvenimą. Visi žmonės yra tarsi scenoje, nes gyvenime mes atliekame labai daug vaidmenų. Vienokie būname prie draugų, kitokie būname prie tėvų, darbe ar kokioje kitoje aplinkoje. Režisieriaus Levan Tsuladze pastatytame spektaklyje „Kaip jums patinka“ buvo sakoma: „All the world’s a stage / And all the men and women merely players“. Šiuo posakiu buvo turima omenyje, kad visas mūsų pasaulis yra kaip teatras, o visi vyrai ir moterys yra artistai. Tačiau šiandien kalbėsime apie teatrą, ne kaip apie mūsų gyvenimą, tačiau apie teatrą kaip meninę išraišką- spektaklius, dramas, operas, lėlių teatrus, performansus ir t.t.

Jau nuo neatmenamų mums laikų teatre vyraudavo ir muzika. Nors vykdavo įvairūs karai, per kuriuos muzika ir teatras plisdavo pernešdami kitų šalių kultūras ir perteikdama karo nuotaikas, tačiau muzika teatruose, plisdama vis plačiau, tapo neatsiejama jo dalis. Apžvelgiant senąsias kultūras galime pamatyti, kad senovės Egipte teatro aktoriai siejo muziką su šokiu ir poezija. Babilonijos laikais per vaidinimus grodavo gedulingas giesmes. Apie Kinijos civilizacijos teatro su muzika situaciją puikiai apibūdino Giedrius Kuprevičius knygoje „Muzika teatre“ (2000), kuris rašė: „Kinų teatras garsėja itin rafinuota psichologija, gerai suprantama metafora, ir muzika šalia grimo, kostiumo vaidybos buvo ta viską rikiuojanti grandis, be kurios teatras liktų beformis laike, butaforinis ir pilkas reginys“. Taigi, muzika teatre tapo vienas iš svarbiausių aspektų. Einant metams ir šimtmečiams tai nepasikeitė.

  • Muzika Referatas
  • Microsoft Word 66 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2900 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovilė
  • Muzika teatrui kinui ir televizijai
    10 - 5 balsai (-ų)
Muzika teatrui kinui ir televizijai. (2015 m. Gruodžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/muzika-teatrui-kinui-ir-televizijai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 12:21
×