Šokio ratelis

Laima

Lietuviu liaudies ratelis, kada ir kaip rateliai buvo šokami ?

KlausimaiMuzikaLygis: Mokykla3 atsakymaiKlausimas atsakytas
Balandžio 2 d. 18:22
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (3)

fejomen

Lietuvių liaudies rateliai buvo šokami kaip laiko praleidimas. Žmonės sustodavo ratu ir su liaudiškomis dainomis šokdavo arba sustodavo eilute. Liaudiški šokiai yra toki kaip linksmapolkė, malūnėlis, polka. XXa. susiformavo tautinių šokių sąvoka.

Balandžio 2 d. 18:41 Geriausias atsakymas

XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje lietuvių liaudies šokiai, rateliai ir žaidimai buvo šokami bet kurio pasilinksminimo metu. Lietuvių liaudies rateliais labiausiai garsėja Aukštaitija. Netgi dainos yra virtusios rateliais. Jie nesudėtingi, dviejų dalių, kur pirmoje einama ratu, o antroje sukamasi už parankių ar pinamas žilvitis („Skrenda gegutė“, „Augo liepa“), kartais įvairiais būdais supinama grandinėlė („Kas darži“). Suvalkija žinoma linijiniais rateliais („Simas mano dėdė“). Yra ir žaidybinių ratelių, kur iliustruojamas tekstas („Tupi žvirblis pabaryje“). 

Balandžio 2 d. 18:42 Geriausias atsakymas
Skirmante

XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje lietuvių liaudies šokiai, rateliai ir žaidimai buvo šokami bet kurio pasilinksminimo metu. Be savo pramoginės paskirties, dalis lietuvių liaudies choreografijos kūrinių dar buvo išlaikiusi ir tam tikrą apeiginę funkciją. Jie buvo šokami per darbo pabaigtuves, šeimos arba kalendorines šventes. Senovės lietuviai tikėjo, kad tam tikri ką nors imituojantys veiksmai gali duoti norimų rezultatų – iššaukti lietų, nulemti medžioklės sėkmę, padėti laimėti kovą ar išvengti įvairių nelaimių, permaldauti gamtos jėgas, padaryti jas palankias žmogui.

Balandžio 2 d. 19:13 Geriausias atsakymas
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo