Muzikinio ugdymo sistemos ir muzikinio ugdymo metodai ikimokyklinėje įstaigoje


Muzikinio ugdymo sistemos ir muzikinio ugdymo metodai ikimokyklinėje įstaigoje. Įvadas. Kas yra muzika. Kaip vaiką sudominti muzika. Ikimokyklinio amžiaus vaikų muzikinis ugdymas. Muzikos valandėlės funkcija. Muzikos mokymo ir mokymosi metodai. Išvados. Literatūra.


Apibendrinimas:Žmonės kurie klauso, domisi muzika yra daug kūrybingiškesni.Muzika padeda ugdyti žmogaus atmintį.Mėgstamos muzikos klausymas suteikia žmogui energijos, jo kūnas jaučia komfortą, pasitenkinimą, ramybę.Muzika tai atgaiva kūnui ir sielai.

Apibendrinimas:Tinkamą muzikos klausymą specialistai gali panaudoti kaip vaistą. Kitaip tai galime pavadinti nemokama homeopatija.Muzika gali nuraminti, gali sukelti teigiamas, o kartais ir neigiamas emocijas.Ji padeda lavinti atmintį, padeda tobulinti bendravimą.Muzikos pagalba lengviau mokytis kalbų.Muzikos klausymas dirbant pakelia nuotaiką ir padidina darbo našumą.

Apibendrinimas:Rasti tinkamas priemones, žodžius, žaidimus kurie padėtų vaiką sudominti muzika yra pats didžiausias tėvų, mokytojų, auklėtojų uždavinįs.Padėjus gerus muzikinius pamatus nuo pat ankstyvos vaikystės, mes įdedame didelį indėlį į vaikų vystymosi etapą.Vaikams kurie draugauja su muzika yra lengviau bendrauti, jiems ugdosi gebėjimo susikaupti jausmas. Mokykloje vaikams kuriems nuo mažų dienų buvo ugdomas muzikinis ugdymas yra taip pat lengviau, nes yra išlavinta atmintis, atsakingumas, pareigingumas.

Muzikinė veikla yra viena iš svarbiausių kultūros sričių, kur susilieja fantazija ir realybė, tai, kas išmokta, ir tai kas paties sukurta.

Ikimokyklinis amžius yra tas periodas, kada žmogus gali pasiekti aukščiausią muzikinių gabumų išsivystymo lygį.Amerikiečių muzikas ir psichologas E. Gordonas teigia, jog muzikiniai gabumai lavėja tik iki devynerių metų.Vėliau jie stabilizuojasi ir lavėja tik gebėjimai, kurie reikalauja iš žmogaus didelių valios pastangų. Albina Katinienė, Aldona Vaičienė Muzika vaikų darželyje 2001

Apibendrinimas:Tėvai, kurie yra neabejingi savo vaikų ateitimi, turi nuo mažų dienų stengtis, kad jiems būtų ugdomas muzikinis ugdymas.Ikimokyklinio ugdymo įstaiga tam yra tinkamiausia vieta.Čia dirba specialistai kurie puikiai mato vaikų sugebėjimus ir padeda jiems vystytis toliau.

Vaikų darželiuose įsitvirtino ir kitos formos, kaip antai: muzikos integravimas į kitą veiklą, individuali muzikos valandėlė ir koncertinė veikla. Vaikai pratinami pajausti, suprasti estetinius, meninius bendrumus tarp muzikos ir kitų meno rūšių bei jų ryšį su vaiku supančiu pasauliu. Labiausiai tinkama ugdymo priemonė yra etnomuzika. Ji tinka ir muzikos integravimui į kitą vaikų veiklą. Be muzikos valandėlių, įvairioms amžiaus grupėms jau kurį laiką organizuojamos teminės valandėlės. Pedagogui svarbiausias tikslas – įvairiais būdais skatinti vaiko interesą muzikai ir muzikinei veiklai, pritaikant tinkamas pedagogines priemones.

Apibendrinimas:Muzikos valandėlės padeda pedagogui lavinti vaikų kūrybiškumą, teigiamas emocijas. Šių valandėlių dėka vaikai geriau susipažįsta su etno muzika.Tai labai svarbu norint vaiką nuo mažens pratinti prie mūsų senolių paliktų vertybių. Muzikinių valandėlių tikslas bet kokiais būdais ir priemonėmis skatinti vaikų interesus muzikai.Muzikinė veikla turi teikti vaikams džiaugsmą.

Darželio muzikinėje veikloje ypač plačiai naudojamas metodas - žaidimas. Sudarant specialius didaktinius žaidimus, perteikiamos muzikinės, estetinės žinios, lavinami įgūdžiai. Kaip žinia, ikimokyklinio amžiaus vaiko dar nedomina jo veiklos rezultatas. Svarbiausia jam - veiksmai, kurie atliekami muzikinėje veikloje. Tačiau tie veiksmai turi būti patrauklūs. Suprantama, kad muzikinėje veikloje ne visi veiksmai vaikams įdomūs, ypač kai reikia įtvirtinti tam tikrus įgūdžius. Pradinėje muzikinėje veikloje, kol neišlavinta vaiko valia, visai nepriimtini bet kokie prievartos metodai, todėl muzikos mokytojas sugalvoja įvairių žaidimų situacijų, kad patrauktų vaikų dėmesį ir pasiektų tikslą.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2928 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eglė
  • Muzikinio ugdymo sistemos ir muzikinio ugdymo metodai ikimokyklinėje įstaigoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Muzikinio ugdymo sistemos ir muzikinio ugdymo metodai ikimokyklinėje įstaigoje. (2016 m. Vasario 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/muzikinio-ugdymo-sistemos-ir-muzikinio-ugdymo-metodai-ikimokyklineje-istaigoje.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 23 d. 00:25
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo