Muzikos istorija


Liaudies dainų žandarų rūšys. Lietuvių liaudies šokiai. Lietuvių liaudies muzika šiandien. Dainos. Instrumentinės muzikos formos. Pjesių ciklas. Vokalinė instrumentinė muzika.

Liaudies muzika atspindi senovės žmonių gyvenimą, darbus, pomėgius ir tautos būdą.Folkloras yra liaudies kūryba. Liaudies dainos, šokiai ir instrumentinė muzika, sudaro muzikinį folklorą. Mūsų protėvių pragyvenimo šaltinis buvo žemė, pagal tikėjimą senovės lietuviai buvo pagonys: dievino gamtą, tikėjo žmonių virtimu medžiais, akmenimis, gyviais, garbino ugnį, ąžuolą, šaltį… Dainomis išsakoma, sunkus žemdirbio darbas, skaudi našlaičių dalia, švelnūs mergelės ir bernelio jausmai. Dėl to lietuvių liaudies dainos švelnios, vyriškos ir liūdnos. Labai daug palyginimų, su gamta, medžiais ir taip toliau. Daug mažybinių žodžių, dainų melodijos, tercijos, kvintos-kvinta intervalų apimties.Ritmas sudėtingas, dažnai be dažnai besikeičiantis tarsi gyvas pasakojimas, daug fermatų.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (1904 žodžiai)
  • Jonas
  • Muzikos istorija
    10 - 2 balsai (-ų)
Muzikos istorija. (2012 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/muzikos-istorija.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 03 d. 00:39
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo