Muzikos įvairovė


Aprašas apie rock, pop muzikos stilius ir impresionizmo, ekspresionizmo stilistines ypatybes. Populiarioji muzika. Estradinė muzika. Konkrečioji muzika. Roko muzika.

Populiariosios muzikos šaknys - liaudies dainos ir šokiai. Dar pirmykščiai žmonės per šventes ar baigę medžioklę, nudobę žvėrį šokdavo, dainuodavo, mušdavo būgnus, pūsdavo savo pasigamintus ragus, dūdeles, skambinėdavo ant lankų ištemptomis stygomis. Per šimtmečius šis menas vis tobulėjo. Kiekviena tauta sukūrė tik jai būdingų dainų, šokių, savitą dainavimo ir šokimo būdą. Kilusius iš liaudies šokius bei dainas šoko ir dainavo visi: kaimo žmonės, miestiečiai, amatininkai, turtuoliai kunigaikščių rūmuose, klajojantys dainininkai, muzikantai, šokėjai. Pastarieji rengė savo pasirodymus miestų aikštėse, parkuose, užeigose. Kad žmonės geriau matytų, koncertams buvo statomos specialios pakylos - estrados. Vėliau, XIX a., pabaigoje, estrada imta vadinti ir patį estradoje atliekamą meną. Iš čia kilę pavadinimai: estradinis koncertas, estradinė daina, estradinė muzika.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2016 m.
  • 3 puslapiai (487 žodžiai)
  • Deimante
  • Muzikos įvairovė
    10 - 3 balsai (-ų)
Muzikos įvairovė. (2013 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/muzikos-ivairove.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 21:09
×