Muzikos mokyklos brandos egzamino baigiamasis darbas


Muzikos mokyklos brandos egzamino Baigiamasis darbas. Įvadas. Lietuvių liaudies daina „Teka teka“. Daina „Little me“. Literatūros sąrašas.


Muzika yra garsų menas. Ji susideda iš daugybės elementų – pradedant natūrialiais garsais, tokiais kaip vėjo ošimas, ir baigiant instrumentais ir orkestrais. Taip pat reiškiantis muzikai yra svarbu: kompozitoriaus intelektas, instrumentų dizainas ir koncertų salės, atlikėjo meistriškumas ir pati asmenybė. Kaip ir kitos meno formos ji turi galią priversti žmogų apie ką nors susimąstyti ir kažką jausti. Muzika galima sakyti yra įtaigesnė nei kuris kitas menas, nes gali pasiekti mūsų sielos atgaiva taip, kaip nei puikus paveiklas, nei jausminga knyga negali pasiekti. Vienas muzikos stilius ir atlikimas gali pakylėti mūsų jausmus ir mes būsim laimingi, o kitas, atvirkščiai, nuramins ar net privers liūdėti. Vieni muzikos kūriniai yra labia jautrūs ir švelnūs, o kiti tiesiog labia agresyvūs ir šiurkštūs, kurie priverčia susitapatinti su tuo jausmu, ką autorius jautė tuo metu kai rašė.

Muzika įdomi ir aktuali žmogui tampa tik tada, kai žmogus pradeda domėtis, analizuoti ir stengiasi pajusti jos tėkmę. Ieškodami savos muzikos privalome rinktis ne tą, kuri populiari šiuolaikinėje visuominėje, bet tą, kurią išgirdus gali jausti neįprastus jausmus ir kuri yra maloni mums. Tą, kurią išgirdus pradėtume „niūniuoti“ ar net norėtume uždainuoti.

Na ir muzika privedė mane prie to, kad aš pati dainuoju ir esu labai laiminga, jog galiu tą daryti. Todėl ir pasirinkau laikyti muzikos egzaminą. Pasirinkdama du skirtingų žanrų kūrinius: lietuvių jaunimo ir meilės liaudies daina „Teka teka“ ir lyrinio pobūdžio daina „Laisvi drugeliai“.

  • Muzika Aprašymas
  • Microsoft Word 896 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (1233 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Greta
  • Muzikos mokyklos brandos egzamino baigiamasis darbas
    10 - 6 balsai (-ų)
Muzikos mokyklos brandos egzamino baigiamasis darbas. (2016 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/muzikos-mokyklos-brandos-egzamino-baigiamasis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 06:34
×