Muzikos mokytojo – auklėtojo bendradarbavimas su šeima


Muzikos kokytojo – auklėtojo bendradarbavimas su šeima. Mažeikių miesto „žiburėlio“ pradinės mokyklos. Muzikos mokytojo – auklėtojo bendradarbiavimas su šeima. Informacijos skleidimas. Atvira pamoka – koncertas. Koncertai namuose,. Bendri renginiai, šventės. Išvados. Literatūra. Mokyklos bendravimas ir bendradarbiavimas su tėvais.

„Muzikos mokytojas turi būti „dvigubas“ menininkas: muzikas ir pedagogas menininkas“ – teigia Z.Rinkevičius. Ši profesija reikalauja kruopštaus pasirengimo bei didelio pasišventimo. Bendraujant su muzikos pedagogais, dirbančiais bendrojo lavinimo mokyklose, dažnai galima išgirsti nusivylimą, nepasitenkinimą savo darbu. Problemų išties yra nemažai: dalykui skiriamas tik minimalus valandų skaičius, instrumentų trūkumas, prasta materialinė bazė ir panašiai. Tačiau bene didžiausia problema – moksleivių motyvacijos stoka. Muzikos mokytojų teigimu, daugeliui moksleivių muzikos, kaip ir dailės ar kūno kultūros, pamokos yra visiškai nereikšmingos ar net nereikalingos. Šį požiūrį mokiniai atsineša iš savo šeimos. Esant tokiai situacijai, būtinas mokytojų ir tėvų pozityvus dialogas, sąveika. Pasak D.Zinkevičienės, „pozityvi sąveika yra tada, kai mokiniai ir jų tėvai patenkinti pedagogo darbu, jo metodais, mokytojas – mokinių ugdymosi rezultatais, bendradarbiavimu su mokinių tėvais; mokinių tėvai gerai sutaria su mokytoju ir su savo vaiku“. Negatyvi sąveika – kai viena iš grupių (tėvai, mokytojai, vaikai) yra priešiškai nusiteikę. Norint pasiekti gerų ugdymo rezultatų, būtina siekti konstruktyvaus bendravimo. Kuo daugiau sutampa šeimos ir mokyklos, tėvų ir mokytojų požiūriai, tuo ugdymo rezultatai bus sėkmingesni.

  • Pedagogika Referatas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2013 m.
  • 11 puslapių (2586 žodžiai)
  • Kolegija
  • Algita
  • Muzikos mokytojo – auklėtojo bendradarbavimas su šeima
    10 - 3 balsai (-ų)
Muzikos mokytojo – auklėtojo bendradarbavimas su šeima. (2013 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/muzikos-mokytojo--aukletojo-bendradarbavimas-su-seima.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 08:16
×