Muzikos terapija: Garsinis intelektas


Muzikos terapija. Garsinis intelektas. Panevėžys. Harmoningesnis mokymasis. Platonas. Nuo 1983 iki 1988 metų buvo tiriamu 7500 vidutinio dydžio universitetų studentai. Greitas mokymasis. Bulgarų psichologas G. Lozanovas panaudojo gelmines muzikos savybes mokymosi procesuis paspartinti. Taip pat jis nustatė, kad lėta baroko muzika studentus nuteikia budriai ir kartu laisvai. Lozanovo programa paplito po visą komunistinių šalių bloką. Pasyvaus koncerto metu (tęsiasi 45min) garsiai recituojamas žodynas ar nauja medžiaga skambant baroko muzikai. Muzikos sąsajos smegenyse. Kaip muzika sustiprina intelektą ir pagerina mokymąsi.


Platonas ,,Puotoje“ aprašo pokylį, kuriame aptariama didžios idėjos. Sokratas stengiasi Alkibiadą pajungti darniam grupės ritmui. Sokratas puikiai išmano vidinį ritmą, kuris pokylio eigą apsaugo nuo visiško chaoso.

Iš pradžių ritmą galime panaudoti kaip atminties ir intelekto vystymo įrankį. Nors trumpi atsiminimai gali būti saugomi kaip vaizdiniai, dažnai jie išlieka garsų pavidalu, ypač kai prisimename žodžius. Ritmas padeda įsiminti. Šį faktą mokslininkai papildė atradimu, jog atmintis turi savo cirkadinį ritmą. Trumpalaikė atmintis sparčiausiai veikia ryte, o ilgalaikė po pietų.

Nuo 1983 iki 1988 metų buvo tiriamu 7500 vidutinio dydžio universitetų studentai. Muzikinį lavinimą kaip pagrindinį dalyką studijuojantieji surinko aukščiausius įvertinimus iš visų stovyklaujančių skaitovų konkurse, taip pat anglų kalbos, biologijos, chemijos ir matematikos varžybose Kiti tyrimai parodė, kad muzika sumažino netikusį vaikų elgesį autobuse, o menų ir muzikos užsiėmimus perkėlus į pirmadienį bei penktadienį, mokinių lankomumas šiomis dienomis pagerėjo.

  • MS PowerPoint 261 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (402 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eglė
  • Muzikos terapija: Garsinis intelektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Muzikos terapija: Garsinis intelektas. (2019 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/muzikos-terapija-garsinis-intelektas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 09:50
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo