Muzikos terapija


Muzikos terapija neigaliesiems. Muzikos terapijos raida. Muzikos terapija referatai. Kursiniai darbai muzikos terapija. Muzikos terapijos raida lietuvoje. Terapija reiksme. Muzikos terapija skaidres. Meno terapija - skaidres. Mocarto muzika poveikis skaidres. Muzikos terapijos planas.

Įvadas. Muzikos terapija. Muzika tolygi medikamentams. Muzikos terapija pasaulio kultūros kontekste. Muzikos terapijos raida lietuvoje. Muzikos svarba ugdant neįgaliuosius. Psichiatrijojo muzikos terapijos galimybės beribės. Muzikos poveikis nėštumo mutu. Muzikos terapija pagerina smegenų veiklą. Mocarto efektas – muzikos terapijos bendrinė sąvoka. Vidmantas bartulis (kompozitorius). Kodėl muzika. Kaip muzika mus veikia. Kam taikoma muzikos terapija. Kas taiko muzikos terapiją. Kaip ir kokia muzika taikoma muzikos terapijoje. Kuo remiasi muzikos terapijoje. Išvados. Literatūra.

Šio referato pagalba susipažinsite su muzikos terapija ir jos svarba. Kokį poveikį daro muzika žmogaus sveikatai, psichikai, socialiniam elgesiui.

muzikos terapija – tai sistemingas, tikslingai organizuojamas procesas, kurio metu muzikos terapeutas, kaip pokyčio priemonę naudojantis muzikos poveikį bei užsimezgusius tarpasmeninius santykius, padeda klientui palaikyti ar atgauti fizinį ir dvasinį sveikatingumą.

Muzikos gydomuoju poveikiu žmonija naudojasi nuo neatmenamų laikų, tačiau muzikos terapija, kaip dėstoma disciplina, paremta moksliniais tyrimais ir kaip profesšio referato tikslas sužinoti kas yra muzikos terapija, j muzikos terapija – tai sistemingas, tikslingai organizuojamas procesas, kurio metu muzikos terapeutas, kaip pokyčio priemonę naudojantis muzikos poveikį bei užsimezgusius tarpasmeninius santykius, padeda klientui palaikyti ar atgauti fizinį ir dvasinį sveikatingumą (bruscia).

Muzikos terapija – tai kliento visapusiškos sveikatos, gyvenimo kokybės gerinimas įvairios muzikinės veiklos bei jos metu užsimezgusių tarpusavio santykių pagalba. Tai muzikos terapeuto paslauga klientui, kuris turi įvairių (fizinių, socialinių, emocinių, intelektualinių, dvasinių) terapinių poreikių.  .

Tai gydymo ir reabilitacijos metodas, rekomenduojamas ne tik skubantiems, įtampą patiriantiems žmonėms, bet ir sunkiai sergantiems ligoniams.

Muzikos terapija skirta imunitetui stiprinti, kvėpavimo sistemos veiklai normalizuoti, nuovargiui šalinti bei darbingumui grąžinti.

ši terapija taip pat taikoma sergantiesiems širdies ir kraujotakos, kvėpavimo, nervų, virškinamosios sistemos ligomis, nuovargiui, nemigai bei depresijai šalinti. Taip pat jau žinoma, kad net komos būklės ar sunkias galvos traumas patyrę ligoniai suvokia informaciją, kuri pateikiama muzikos forma. Tik dabar pradedama suprasti, kad muzikos kalba gali pasiekti smegenų gelmes.

Terapinė veikla pasaulyje remiasi griežtai kontroliuojamais tyrimais, todėl vokalinė muzika visiškai netinka terapiniams tikslams, o ligoninėse nkokį poveikį daro muzika žmogaus sveikatai, psichikai, socialiniam elgesiui? Rusų mokslininkas e. Ciolkovskis rašė: muzika galingas ginklas, tolygus medikamentams. Ji gali sužadinti teigiamas ir neigiamas emocijas – nuodyti ir gydyti. Užtat, kaip ir medikamentai, ji privalo būti specialistų valdžioje.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2010 m.
  • 12 puslapių (2252 žodžiai)
  • Kolegija
  • Egle
  • Muzikos terapija
    10 - 1 balsai (-ų)
Muzikos terapija. (2010 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/muzikos-terapija.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 00:54
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo