Muzikos vadyba


Gyvosios muzikos vadyba Lietuvoje. Įvadas. Gyva muzika ir jos situacija Lietuvoje. Gyva muzika baruose, restoranuose ir klubuose, bet ne televizijoje? Elektronika kaip priemonė. Muzikos klubai. Prioritetas – muzika. Gyvos muzikos klubų Lietuvoje ištakos. Idėjų sėmėsi užsienyje. Gyvos muzikos projektai festivaliai. Muzikiniai projektai. Gyvos muzikos festivaliai. Gyva muzika Lietuvoje keičiama į fonogramas. Gyvos muzikos perspektyvos Lietuvoje. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Gyvos muzikos koncertai ir apskritai skambanti gyva muzika Lietuvoje tampa vis retesniu ir retesniu reiškiniu. Dainininkai ir kiti muzikos atlikėjai renkasi pilnas arba dalines fonogramas norėdami sutaupyti koncerto organizavimui skirtų lėšų arba paslėpti balso trūkumus. Maža rinka, pustuštės koncertų salės bei nepatenkinti klausytojų poreikiai- priežastys, dėl kurių Lietuvos klausytojai mieliau eina į atvykstančių iš užsienio, o ne į savo šalies atlikėjų koncertus. Daugeliui lietuviškų grupių ar atlikėjų geriausia koncertų salė yra restoranas. Gyva muzika ten skamba dažniau, nei provincijos miestelių kultūros namuose ar didžiosiose koncertų salėse.

Išsiaiškinti kokia gyvosios muzikos Lietuvoje situacija yra šiuo metu bei kur gyva muzika skamba dažniausiai.

Sužinoti gyvosios muzikos perspektyvas Lietuvoje.

Apibendrinti rastą teorinę medžiagą ir pateikti išvadas.

Dauguma sutiktų paprastų eilinių žmonių dažnai pagalvoja, visgi, kuo gyva gyvoji muzika Lietuvoje? Ar ji apskritai dar egzistuoja Lietuviškos muzikos padangėje ar liko tik pagal fonogramas dainuojančios spindinčios žvaigždės?

Vasarą scenomis gyvai atliekamai muzikai neretai tampa Lietuvos miestų viešosios erdvės – čia vyksta įvairūs politikų ir verslininkų finansuojami nemokami renginiai, kuriuose koncertuoja ir populiarūs atlikėjai. Kol kas nėra įžvelgiama, kokią įtaką šie renginiai turi gyvos muzikos scenos raidai ir kokybei. Yra žinoma, kad bent jau vasaros laikotarpiu klausytojai mieliau moka pinigus už savo mėgimų grupių ar atlikėjų pasirodymus klubuose, restoranuose ar baruose, nei lankosi nemokamuose, labdaringuose renginiuose, kuriuose pasirodo tie patys menininkai. Galbūt lemia tas faktas, kad gyvai ir kokybiškai atliekamų koncertų atmosfera vis dėlto yra kitokia. Bet visada yra dvi pusės, pasirodymai nemokamuose renginiuose potencialiai gali pritraukti daugiau klausytojų į mokamus atlikėjų koncertus. Tai veikia kaip gera ir efektyvi reklama.

Gyva muzika baruose, restoranuose ir klubuose, bet ne televizijoje?

Šiuo metu ypač populiarėjanti elektroninė muzika gali būti derinama net ir su gyvai dainuojančiais atlikėjais. Tik šiame variante primą vaidmenį atlieka gyva muzika, o ne elektronika.

Gyvai atliekamuose kūriniuose elektronika yra tik technologinė priemonė. Vokalistai dainuoja gyvai, o norint sukurti soprano šešėlį, kuris nėra tikslus vokalistų dainuojamos medžiagos atkartojimas, bet gana savarankiška tyliau skambanti partija, balsas yra transformuojamas.

Šis gyvosios muzikos stilius yra plačiai naudojamas. Gyvai atliekamų kūrinių, su technologinėmis priemonėmis galima išgirsti ne tik užsienyje, bet jau ir Lietuvoje rengiamuose festivaliuose, kuriuose muzika skamba tik gyvai.

  • Microsoft Word 60 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (2676 žodžiai)
  • Kolegija
  • Martyna
  • Muzikos vadyba
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Muzikos vadyba. (2015 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/muzikos-vadyba.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 10:48
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo