Muzikos vadybininkas referatas


Įvadas. Muzikos vadybininko reikšmė ir samprata. Vadybininko ir muzikanto bendradarbiavimas. Atlikimo kokybė. Techniniai pasirodymo elementai. Sceninio personalo atranka. Sėkmingą bendradarbiavimą lemiantys veiksniai. Bendradarbiaujant kylančios problemos. Muzikos vadybininko portretas. Garsiausi Lietuvos muzikos vadybininkai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Taigi, apibendrintai galima teigti, kad muzikos vadybininkas atlieka labai daug įvairių funkcijų, kurių svarbiausias tikslas padaryti viską, kad atlikėjas pakliūtų į muzikos rinką ir siektų savo svajonių viršūnės.

Muzikos ekspertai yra linkę vertinti muzikantų atlikimo kokybę. Jie įvertina kūrinio atlikimą, tembrą, įvairius išdainavimo aspektus, viską, kas yra susiję su girdimu garsu.Tačiau šiais laikais atlikimo kokybė yra vertinama kiek kitaip. Daugelis ekspertų pradėjo atlikimą vertinti ne pagal balsą, galimybes, o išvaizdą. Londono universitetinio koledžo mokslininkė Chia-Jung Tsay atliko tyrimą, kuriuo norėjo ištirti, ar žmogaus išvaizda šiais laikais yra tapatinama su atlikimu. Tyrimo metu muzikos profesionalams buvo duodami įrašai, dviejų rūšių: garsiniai ir vaizdiniai. Peržiūrėję tuos įrašus profesionalai turėjo pasakyti, kuris atlikėjas laimėjo konkursą. Buvo nustatyta, kad didesnis procentas profesionalų atspėjo laimėtoją klausydami įrašą be vaizdo.

Taigi, galima teigti, kad atlikimo kokybę šiais laikais apima ne tik garsas, bet ir vaizdas. Todėl tiek vadybininkas, tiek atlikėjas turi pasirūpinti ne tik garsiniais elementais, tačiau ir visa išvaizda.

Taigi, muzikos vadybininkas kartu su atlikėju turi koordinuoti ne tik atlikimo funkciją, tačiau ir derinti techninių pasirodymų elementus, kurie atitiktų tiek atlikėjo norus ir reikalavimus, tiek muzikos vadybininko įsivaizduojamo šou planus.

Muzikos vadybininkas ir atlikėjas turi aptarti ir sceninio personalo atranką. Tai yra, kokio personalo jiems reikės pasirodymų metu. Dažniausiai sceninis personalas susideda iš garso operatoriaus, šviesos operatoriaus, scenos darbininko, ūkvedžio. Jie yra pagrindiniai veikėjai, kuriantys tiek garso, tiek vaizdo kokybę. Tačiau tokius specialistus reikia rinktis atsakingai, kad jie pateisintų tiek atlikėjo, tiek vadybininko keliamus reikalavimus. Dažniausiai sceninis personalas yra atrenkamas analizuojant kitų atlikėjų atsiliepimus ir rekomendacijas.

Sėkmingas bendradarbiavimas tarp vadybininko ir atlikėjo turi būti grįstas pasitikėjimu, bendrais motyvais ir tikslais. Abi pusės turi atlikti savo funkcijas paskirstydami jas, kad tik abiejų pusių darbas duos rezultato. Žinoma, be kompetencijų to nebūtų įmanoma pasiekti, reikia išmanyti tai, ką darai. Dar vienas sėkmingo bendradarbiavimo veiksnys yra komandinis darbas, kai viskas vyksta dėl bendro tikslo pasiekimo. Įvaizdžio išlaikymas taip pat turi didelę svarbą. Labai dažnai atlikėjai būna patys sau vadybininkai, tačiau tai gali būti priežastys dėl įvaizdžio nukentėjimo, nes sukelia nepatogius momentus kai reikia skambinti ir ieškoti užsakovų pačiam. Dažnai atlikėjai gyvena savo pasaulyje, todėl vadybininkas yra reikalingas tam, kad pamatytų atlikėjų perspektyvas. Būtent taip yra išnaudojamos naujos galimybės. Bendradarbiaujant šiems dviems asmenis abu tobulėja, nes abu gali stebėti vienas kito darbą, vertinti ir patarti reikiamais aspektais.

  • Muzika Referatas
  • Microsoft Word 328 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1975 žodžiai)
  • Kolegija
  • Toma
  • Muzikos vadybininkas referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Muzikos vadybininkas referatas. (2016 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/muzikos-vadybininkas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 05:01
×