Muzikos vadybininkas


VADYBININKAS Artist Manager Talent Manager Band Manager Personal Manager. Jeff Dorenfeld. Vadybininkas personal manager. Jis turėtų atverti kelius visų kitų reikalingų žmonių paieškai. Nepradeda derybų dėl albumo išleidimo. Nemažai atlikėjų , neturinčių savo vadybininko. Turėtų ir pats išmanyti muzikos verslo pagrindus. Demo įrašai. Kaip surasti tinkamą vadybininką. Pirmojo koncerto organizavimas. Vadybininko užduotys bei funkcijos. Vadovauti muzikanto grupės karjerai. Sudaryti albumo įrašymo sutartį. Padėti muzikiniam kūrybiniam procesui. Vystyti muzikinę karjerą. Surasti profesionalų komandą , kuri būtina tolimesnei sėkmei. Bendravimas su spauda. Promo pack. Koncertų , repeticijų bei pasiruošimo scenai kontrolė. Koncertų organizavimas. Bendravimas su leidybos firmomis. Organizuoti papildomus pajamų šaltinius. Vadybininko patirties įvertinimas. Vadybininko karjeros etapai.

Kadangi dauguma dar nėra pasirinkę konkrečios krypties muzikos verslo srityje, pažvelgsime į šį verslą atlikėjo akimis, kuris turi nuosekliai pereiti per visus etapus ir susipažinti su visomis šio verslo sritimis.

audio/video produkcijos pardavimas ir platinimas,

Viso šito neįmanoma suorganizuoti be grupės padėjėjų ir profesionalų, atsakančių kiekvienas už savo sferą. Tai:

straipsnių leidėjas (publicist) ir kt.

Tokio gausaus kolektyvo radimas yra ilgas ir kruopštus darbas, reikalaujantis daug laiko. Bet visų pirma naujam muzikantui/grupei reikalingas vadybininkas (personal manager).

Vienas iš svarbių argumentų, kodėl reikia pradėti nuo vadybininko paieškos, yra tas, kad

Daugelis rimtų leidybos kompanijų nepradeda derybų dėl albumo išleidimo, jeigu atlikėjas ar grupė neturi savo vadybininko. Vadinasi, jie negali optimaliai susiplanuoti savo veiklos ir kryptingai siekti karjeros, veikia kiek chaotiškai, o tai susiję su neoptimaliai išnaudojamais kaštais leidėjui.

Rinkoje nemažai atlikėjų, neturinčių savo vadybininko, ir tik vienetams jų pasiseka pasiekti aukštumas, o daugumai nepavyksta išsilaikyti muzikos versle.

Reikia pripažinti, kad muzikantas, nors ir turintis vadybininką, kuris tvarko daugybę jo reikalų, Tačiau vieni jų sako, kad geriau laiką praleisti muzikoje, nei mokytis muzikos verslo pagrindus, kitų tai iš viso nedomina, tretiems tai atrodo pernelyg sudėtinga, o ketvirti nenori pasijusti mokinukais. Iš tiesų muzikantai, skyrę laiko šiems pagrindams įsisavinti, kur kas geriau orientuojasi situacijose, aplinkoje, žino kaip derėtis su savo komanda, visuomet geriau apsidraudžia nuo apgaulės.

Demo įrašai. Tai būtinas produktas, kurį privalu parodyti potencialiam vadybininkui, nes dauguma jų pernelyg užsiėmę, kad vaikščiotų po live koncertus ir klausytųsi kiekvieno potencialiai įdomaus muzikanto. Įrašo kokybei nėra keliami dideli reikalavimai. Dauguma vadybininkų pasakys, kad jie gali atskirti "nenušlifuotus deimantus". Tačiau iš tiesų ypač svarbu, kad demo įrašai skambėtų kaip hitas, kuris iškart patrauktų kiekvieno dėmesį. Tai nebūtinai turi kainuoti daug ir tam nebūtina įrašų studija. Šiuo metu yra daugybė nebrangių 4-8 kanalų (track'ų) garso kortų, kurios užtikrina puikią įrašo kokybę. O įrašymo aplinka gali būti kad ir miegamasis kambarys :) Yra daugybė įrašų, sudominusių vadybininkus, padarytų būtent tokiomis namų sąlygomis.

  • Muzika Aprašymas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1849 žodžiai)
  • Aistė
  • Muzikos vadybininkas
    10 - 5 balsai (-ų)
Muzikos vadybininkas. (2015 m. Gruodžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/muzikos-vadybininkas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 02:04
×