Muzikos verslo raida


Muzikos referatas.

Muzikos verslo raida. Technikos išradimai lėmę muzikos verslo raidą. Muzikos verslo raida nuo 1900 metų. Techniniai laimėjimai Lietuvoje. Muzikos įrašų pardavimų apimtys. Pagrindinės muzikos įrašų kompanijos. Muzikos įrašų pardavimų kritimas. Skaitmeninė muzika. Lietuvos garso įrašų studijos ir muzikos verslo formavimasis. Rinkos situacija Lietuvoje.


Apžvelgsiu kaip kūrėsi muzikos verslas iki šių dienų ir kaip ji plėtojosi. Kaip technologiniai laimėjimai sudarė pagrindą plėtotis muzikos industrijai ir kokį poveikį tai turėjo visuomenei ir pačiam verslui. Kaip buvo siekiama apginti autorių teises į jų kūrinių naudojimą ir atkartojimą. Kokie laimėjimai leido pagerinti muzikos kokybę įrašuose.

Muzikos verslo pramonė pradėjo formuotis XVIII amžiaus viduryje, kai natos buvo pakeistos į įrašus. 1877 metais Tomas Edisonas išranda fonografą – prietaisą, skirtą garso įrašymui ir atkūrimui. Fonografas garsą įrašydavo ant besisukančio cilindro į užmautą foliją, prie popierinės membranos pritvirtintai adatai kilnojantis ir paliekant ant folijos išraižytus griovelius. Įrašytas garsas buvo atkuriamas tokiu pačių principu, judant adatai, kuri sukelia vibracija, o jos buvo perduodamos į elastinę membraną, kas ir sukeldavo garsą. Pirmieji įrašyti žodžiai buvo ,,Meri turėjo mažą ėriuką“ (angl. Mary had a little lamb), pridėjus atkūrimo įrenginį, prietaisas ,,prakalbo“. Edisonas sudarė sąrašą, kur galima pritaikyti fonografą: muzikos įrašymui, muzikinėms dėžutėms ir žaislams ir t.t. Tai buvo pirmieji žingsniai formuojant muzikos verslo pramonę, kurios pagrindiniai rėmėjai buvo aristokratija.

Fonografo atsiradimas taip pat lėmė ir kitų įrenginių atsiradima, kaip gramofono (patefono). Tais pačiais metais Emilis Berlineris užpatentavo prietaisą, gramafoną, kuris atkuria garsą iš plokštelės. Gramofono įraše garsas bivo saugomas plokštelės paviršiuje esančiame spiralės formos griovelyje. Plokštelėms būdavo naudojama horizantali moduliacija (griovelis svyruodavo į šonus). Pirmieji gromofonai atkurdavo prastesnės kokybės garsą, nei fonografai, tačiau buvo patobulinti. Plokštelių privalumas prieš cilindrus, buvo tai, kad užėmė mažiau vietos.

1876 m. atsiranda pirmasis analoginis elektrinis sintezatorius, tačiau tik 1950 - 1960 metais, panaudojus analoginių kompiuterių technologijas, tapo įmanoma sukurti sintezatorių, gebantį realiame laike generuoti muzikinį garsą ir jį panaudotį įrašų studijose. 1964 metais Robertas Moog iš firmos RCA pristatė pirmąjį sintezatorių, kuris iš tikrųjų labiau buvo panašus į muzikos instrumentą, o ne į sudėtingą studijinį prietaisą. Analoginis sintezatorius Minimoog 1970 metais tapo tikra legenda ir net šiais laikais, po ilgos pertraukos, buvo sėkmingai atnaujintas, modernizuotas ir plačiai naudojamas mzikantų. Atsiradus mikroprocesoriams analoginius sintezatorius pakeitė polifoniniai skaitmeniniai sintezatoriai. Šie intsrumentai tiksliai atkartoja įrašytus, natūralių instrumentų garsus, turi neribotas galimybes jungti juos su sintetiniais garsais. Šiuolaikiniai kovertiniai sintezatoriai – tai naujausių kompiuterinių technologijų ir akustikos mokslo sintezės rezultatas.

  • Muzika Referatai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Eglė
  • 7 puslapiai (2094 žodžiai)
  • Muzikos referatai
  • Microsoft Word 29 KB
  • Muzikos verslo raida
    10 - 10 balsai (-ų)
Muzikos verslo raida. (2016 m. Vasario 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/muzikos-verslo-raida.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 20:28