Mūzos kilmė ir reikšmė


Mūzos , Jų kilmė ir reikšmė. Uždaviniai. Sužinoti kas yra Mūza ir žinoti kiek jų buvo. Dzeusas arba Mnemė graikų mitologijoje – atminties personifikacija. Mūzos. Mūzos graikų mitologijoje yra devynios Dzeuso ir Mnemosinės dukterys ir trys pradinės aprašomos Pausanijo. Devynios Dzeuso ir Mnemosinės dukterys. Kaliopė. Kaliopė – Graikų mitologijoje epinės poezijos ir mokslų mūza. Klėjo. Klėja, Klio – Graikų mitologijoje herojinės poezijos ir istorijos mūza. Erata. Erata arba Erato – Graikų mitologijoje elegijos mūza. Euterpė. Euterpė – graikų mitologijoje muzikos mūza. Melpomenė. Melpomenė – graikų mitologijoje tragedijos mūza, nežiūrint į jos linksmą dainavimą. Polymnija. Polymnija, Polyhimnija – graikų mitologijoje lyrinės poezijos, šventų himnų ir iškalbos mūza. Terpsichorė. Terpsichorė, Terpsichora – graikų mitologijoje viena iš devynių mūzų. Talėja. – komedijos ir kaimiškos poezijos mūza. Uranija. Uranija – graikų mitologijoje astronomijos ir astrologijos mūza. Trys pradinės mūzos aprašomos Pausanijo. Pagal Pausaniją mūzų kultą į Helikono miestą atnešė siaubingi milžinai Aloadai – Otas ir Efialtas. Piero mūzos. Žymiai vėliau po pirmųjų mūzų atsirado devynių mūzų kultas. Kada Pitagoras atvyko. Filopapo kalva. Filopapo kalva yra viena iš trijų kalvų, esanti į vakarus nuo Akropolio. Apibendrinimas. Kiek iš viso.

Sužinoti kas yra Mūza ir žinoti kiek jų buvo . Sužinoti iš kur kilo mūzos ir ką jos globojo .

Mnemosinė (gr. Mνημοσύνη) arba Mnemė graikų mitologijoje – atminties personifikacija.

Klėja, Klio (gr. Κλειώ 'šlovintoja', lot. Clio) – Graikų mitologijoje herojinės poezijos ir istorijos mūza. Jos simboliai – pergamento ritinys arba lentelių komplektas.

Talėja (gr. Θάλεια, Θαλία) – komedijos ir kaimiškos poezijos mūza.

Kiek iš viso buvo mūzų ? Iš kur kilo mūzos ? Kaip skirstomos mūzos ? Kur gyveno mūzos ?

  • MS PowerPoint 1567 KB
  • 2016 m.
  • 34 puslapiai (354 žodžiai)
  • Augustinas
  • Mūzos kilmė ir reikšmė
    10 - 9 balsai (-ų)
Mūzos kilmė ir reikšmė. (2015 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/muzos-kilme-ir-reiksme.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 06:01
×