Mygtukinis ar išmanusis telefonas


Komunikacijų kursinis darbas.

Mobilieji telefonai istorija nuo 1973 metų. Pažintis su išmaniaisiais įrenginiais. Išmanieji įrenginiai – kas tai? Išmaniųjų įrenginių pradžia. Išmanusis telefonas. Planšetinis kompiuteris. Išmanusis ar mygtukinis telefonas. Tyrimo duomenų analizavimas. Binominė duomenų analizė. Duomenų kodavimas. Duomenų tinkamumo analizei patikrinimas. Išskirčių tikrinimas. Modelio tobulinimas. Literatūra. Priedai.


1997 metais buvo sukurta Nokia 6110. Šio telefono savybės:

Trys žaidimai: Atmintinė, gyvatėlė ir vienas loginis žaidimas;

1999 metai – BlackBerry 850. Tai pirmasis BlackBerry gamintojų darbas.

2005 metai – Blackberry 7270. Tai pirmasis mobilusis telefonas, kuris turėjo „wi-fi“.

2006 metai – Nokia N95. Tikriausiai daugelis iš mūsų iki šiol prisimenate, o galbūt dar ir dabar naudojate šį itin populiarų mobilų telefoną? Tai pirmasis išmanusis telefonas, kuris turėjo „332 MHz Texas Instrument“ procesorių, 160 Mb Ram, 5 megapikselių kamerą, „Bluetooth“, bei, žinoma, „wi-fi“.

Kiekybinių kintamųjų pasiskirstymas pagal telefono rūšį

Pats jauniausias asmuo (respondentas) kuris naudoja išmanųjį telefoną yra 14 metų, o tradicinį 12 metų, pats vyriausias kuris naudoja išmanųjį telefoną yra – 63 metų, o tradicinį 69 metų. Vidutinė amžiaus reikšmė kurie naudoja išmanųjį telefoną yra 34 metų, o tradicinį 47 metų. Analizuojant respondentų pasiskirstymą pagal amžių galima išskirti, kad didžiausios pajamos, kurias nurodė apklaustieji yra 2000 €, o mažiausios – 0 € (t.y. respondentas teigė neturintis jokių pajamų). Vidutinė respondentų pajamų reikšmė – 626 €.

Visi respondentai apklausoje nurodė savo lytį. Pasiskirstymas tarp vyrų ir moterų labai panašus: apklausta 101 moteris (54,3 proc.) ir 85 vyrai (45,7 proc.). Iš moterų šiuo metu naudojasi išmanųjį telefoną (63 proc.), o tradiciniu telefonu naudojasi (38 proc.), iš vyrų šiuo metu naudojasi išmanųjį telefoną (48 proc.), o tradiciniu telefonu naudojasi (37 proc.)

Iš visų apklaustų respondentų didžioji dauguma nurodė turintys aukštąjį išsilavinimą ir jie naudoja išmanųjį telefona (53 proc.), tradicinį (15 proc.). Aukštesnįjį išsilavinimą turintys ir kurie naudoja išmanųjį yra (21 proc.), o tradicinį (24 proc.). Profesinį išsilavinimą turintys ir kurie naudoja išmanųjį yra (5 proc.), o tradicinį (22 proc.) ir vidurinį išsilavinimą nurodė turintys ir kurie naudoja išmanųjį yra (21 proc.), o tradicinį (9 proc.). Mažiausiai apklausta buvo dar tebesimokančių asmenų, tai nurodė 16 respondentų, kurie naudoja išmanųjį yra (11 proc.), o tradicinį (5 proc.).

Apklausoje buvo klausiama, ką šiuo metu veikia (koks yra jų veiklos statusas), buvo galima pasirinkti iš 6 galimų variantų. Iš visų apklaustų respondentų didžioji dauguma nurodė esantys samdomi darbuotojai ir jie naudoja išmanųjį telefoną (67 proc.), tradicinį (37 proc.). Studentai kurie naudoja išmanųjį yra (20 proc.), o tradicinį (4 proc.). Pensininkai kurie naudoja išmanųjį yra (1 proc.), o tradicinį (15 proc.), moksleiviai kurie naudoja išmanųjį yra (11 proc.), o tradicinį (5 proc.). Bedarbiai kurie naudoja išmanųjį yra (4 proc.), o tradicinį (11 proc.) ir įmonės savininkai naudoja išmanųjį (8 proc.), tradicinį (4 proc.)

Apklausoje buvo išskirtos trys stambios grupės: didmiestis, miestas ir kaimas. Apklausa parodė, kad gyventys mieste naudoja išmanųjį telefoną (75 proc.), tradicinį (38 proc.), gyventys kaime naudoja išmanųjį telefoną (11 proc.), tradicinį (32 proc.), o mažiausiai apklaustųjų nurodė, kad gyvena didmiestyje ir naudoja išmanųjį telefoną (25 proc.), tradicinį (5 proc.).

Kadangi, nagrinėjamas žmonių pasirinkimas iš dviejų telefonų: išmaniojo ir tradicinio, naudojama binominė logistinė regresija. Priklausomas kintamasis yra pasirinkimas tarp išmaniojo ir tradicinio, o nepriklausomų kintamųjų yra 6: lytis, amžius, išsilavinimas, statusas, pajamos per mėnesį, gyvenamoji vieta. Kokybiniai kintamieji buvo užkoduoti psiaudokintamaisiais.

Nurodėme, kad nepriklausomi kintamieji, tokie kaip: Statusas, Issilavinimas, Gyvena ir Lytis yra kategoriniai. Kintamasis Statusas įgyja 6 reikšmes, todėl jie keičiami 5 psiaudokintamaisiais: Bedarbis, Imones savininkas, Moksleivis, Pensininkas, Samdomas darbuotojas. Kai visi psiaudokintamieji įgis nulines reikšmes, tai atitiks Studentas reikšmę. Su kitais kategoriniais kintamaisiais darome tą patį. Issilavinimas įgyja 5 reikšmes, todėl jie keičiami 4 psiaudokintamaisiais: Aukstasis, Aukstesnysis, Mokosi, Profesinis. Kai visi psiaudokintamieji įgis nulines reikšmes, tai atitiks Vidurinis reikšmę. Kategorinis kintamasis Gyvena, gali įgyti 3 reikšmes, todėl jie keičiami 2 psiaudokintamaisiais: Didmiestis ir Kaimas. Kai abu psiaudokintamieji įgis nulines reikšmes, tai atitiks Miestas reikšmę. Paskutinis kategorinis kintamasis gali įgyti 2 reikšmes, todėl jam užtenka 1 psiaudokintamojo: Moteris. Jei psiaudokintamasis įgis nulinę reikšmę, tai atitiks Vyras reikšmę.

Mygtukinis ar išmanusis telefonas. (2016 m. Vasario 24 d.). http://www.mokslobaze.lt/mygtukinis-ar-ismanusis-telefonas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 06:27