Mykoliuko - Mykolo paveikslas J. Tumo - Vaižganto apysakoje "Dėdės ir dėdienės"


Mykoliukas panasus. Mykoliuko paveikslas.

Mykoliuko - Mykolo paveikslas J. Tumo - Vaižganto apysakoje "Dėdės ir dėdienės". Juozas Tumas - Vaižgantas savo apysaką pradeda įžanga. Jis pasakoja apie ššeimoje “Atliekamus”. Mykoliuko personažas ypatingas. Tai kodėl jis. Pabrėžiamas ypatingas veikėjo ryššys su gamta. Vienintelį kartą savo gyvenime Mykoliukas pabunda išš to pragaišštingo sąstingio. Meilė jį paverčia išš Mykoliuko “Dėde Mykolu”.

Jis pasakoja apie ššeimoje “atliekamus”, neapmokamus samdinius, niekuomet dėkingumo nesulaukiančius gimines. Giliai šširdyje vyksta aplinkiniams nematomos, bet skaudžiai ir giliai iššgyvenamos asmeninės dramos. ŠŠiam socialiniam tipui priklauso ir apysakos veikėjas Mykoliukas - Mykolas.

Mykoliuko personažas ypatingas tuo, kad jis ryšškiai kinta visos apysakos metu. Skaitytojas seka jo asmenybės pasikeitimus ir iššgyvenimus. Pirmą kartą Mykoliuką pamatome tokį: ”O “Mykoliukas” – jau visas Mykolas. Jam arti trijų deššimtų.” Keista, trisdeššimties metų vyrą vadinamą mažybiniu vardu, galima būtų įsivaizduoti paliegusį, silpną ir dėl to taip ššaukiamą, bet ne –“jis gražiai iššaugęs, storas juosmenyje, pečiuitas, daugiau kaip vidutinio ūgio ir pagali.”.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 66 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (450 žodžiai)
  • Darius2012
  • Mykoliuko - Mykolo paveikslas J. Tumo - Vaižganto apysakoje "Dėdės ir dėdienės"
    10 - 3 balsai (-ų)
Mykoliuko - Mykolo paveikslas J. Tumo - Vaižganto apysakoje "Dėdės ir dėdienės". (2015 m. Birželio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/mykoliuko-mykolo-paveikslas-j-tumo-vaizganto-apysakoje-dedes-ir-dedienes.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 10:03
×