Mylimosios paveikslas literatūroje - potemė


Mylimosios paveikslas literatūroje - potemė. J. Biliūnas. M. Katiliškis. V. Krėvė.


Mylimoji – paslaptingumo, žavesio, tyrumo simbolis. Dažnai jos būna jautrios, švelnios, mylinčios ir rūpestingos, tačiau neretai ir neįvertintos, nelaimingos, atstumtos. Lietuvių literatūroje mylimosios paveikslas yra labai reikšmingas ir neatsiejamas nuo kiekvieno autoriaus kūrinio. Mylimąja tampama tada kai pajauti ta nuostabų jausmą - meilę. Meilė – viena didžiausių vertybių žmogaus gyvenime, pasireiškianti prisirišimu, draugyste, aistra bei atvirumu su meilės objektu. Meilę galima apibūdinti kaip patį tyriausią ir gražiausią jausmą pasaulyje, tačiau ir labiausiai išgyvenamą žmogaus gyvenime. Žmogus myli savo tėvus, artimuosius, gimtąjį kraštą, gamtą, gyvūnus, daiktus bei reiškinius, tačiau dažniausiai meilė suprantama, kaip nepaprasti vyro ir moters santykiai. XIX ir XX amžių lietuvių autoriai, tokie kaip Jonas Biliūnas, Marius Katiliškis ir Vincas Krėvė mylimosios paveikslą vaizdavo įvairiapusiškai. Literatūroje ir religijoje mylimoji neretai iškeliama kaip labai gerbtina asmenybė. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad moteris turėjo būti laimingesnė nei yra dabar, tačiau pasirodo, jog vien būvimas svarbia asmenybe laimės nesuteikia.

Tačiau kartais vyro mylimąja tampama per prievartą, tik dėl politinių sumetimų, laikotarpyje pilname įvykių. Tampi verge, tačiau kartu nepamiršti to, kad ,taip pat esi savo likimo formuotoja.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (843 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Marija
  • Mylimosios paveikslas literatūroje - potemė
    10 - 3 balsai (-ų)
Mylimosios paveikslas literatūroje - potemė. (2018 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/mylimosios-paveikslas-literaturoje-poteme.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 18 d. 15:35
×