N-tojo laipsnio šaknys ir jų savybės


Šaknų savybės. Laipsniu savybes. N-tojo laipsnio saknis. Laipsniai ir ju savybes. N tojo laipsnio saknis. Laipsnio saknis. N laipsnio saknis. Kvadratine saknis. 3 laipsnio saknis. Kvadratines saknies savybes.

Istorija ir atsiradimas. Šaknys ir jų traukimas. Pagrindinės savybės. Kvadratinė šaknis iš sandaugos. Kvadratinė šaknis iš trupmenos. Reiškinių su kvadratinėmis šaknimis pertvarkymas. N-tojo laipsnio šaknys ir pagrindinės jų savybės. Šaknų traukimas iš skaičių su racionaliaisiais laipsnių rodikliais. Uždavinių sprendimai iš. Klasės matematikos uždavinyno.

Babilonijos mokslininkai jau 2000 pr. Kr. mokėjo rasti apytikrę antrojo laipsnio šaknį iš skaičių, tai buvo įrodyta remiantis inskripcijomis ant įvairių lentelių ir sienų. Aleksandrijos mokslininkas Geronas davė tokiai šakniai traukti apytikrę formulę, būtent m = 2 2 a  b = a + a b 2 .

Egiptiečiai, pagarsėję kaip talentingi matematikai, astronomai bei inžinieriai, taipogi mokėjo traukti kvadratines šaknis (tai rodo užrašai išlikę ant papirusų maždaug 1650 m. Pr. Kr).

Senovės Indų matematikas Baudhāyana, pritaikęs teorines žinias, surado būdą kaip surasti apytikrę šaknies prasmę iš skaičių 2 ir 3. V a. indų mokslininkas Ariabchata nurodė būdą, kaip galima ištraukti antrojo ir trečiojo laipsnio šaknis iš skaičiaus, naudojantis formulėmis 2 (a  b) ir 3 (a  b) . Šis būdas traukti antro ir trečio laipsnio šaknis iš skaičių ir dabar

naudojamas mūsų vidurinėse mokyklose. Nuo XI a. arabų mokslininkai tuo pačiu būdu jau traukė ir aukštesnio laipsnio šaknis.

  • Matematika Skaidrės
  • Adobe PDF 629 KB
  • 2013 m.
  • 23 puslapiai
  • Klaudija
  • N-tojo laipsnio šaknys ir jų savybės
    10 - 3 balsai (-ų)
N-tojo laipsnio šaknys ir jų savybės. (2013 m. Vasario 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/n-tojo-laipsnio-saknys-ir-ju-savybes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 20:47
×