Nacionalinės pažangos strategijos „Lietuva 2030” lyginamoji analizė


Įvadas. Lietuvos respublikos 16 vyriausybės programos ir nacionalinės strategijos „Lietuva 2030” sampratair reikšmė. Lietuvos respublikos 16 vyriausybės programos ir nacionalinės strategijos „Lietuva 2030” rengimas ir įgyvendinimas. Lietuvos respublikos 16 vyriausybės programos ir nacionalinės strategijos „Lietuva 2030” svarbiausios vertybės. Išvados. Literatūra.


Darbo problema. Po pasaulinės finansų krizės ir griežto taupymo tiek žmonės, tiek verslas iš naujos vyriausybės laukia naujo požiūrio ir veiksmų. Todėl neatsitiktinai naujosios vyriausybės programoje daug vietos skiriama siekiams, mažinti socialinę atskirtį ir įgyvendinti visuotinį teisingumą. Programoje pabrėžiami ketinimai stabilizuoti šalies finansus ir gyventojų pajamas. Tuo tarpu Valstybės pažangos strategija „Lietuva 2030“ parengta ir grindžiama žmonių siūlymais ir mintimis. Šia strategija siekiama pažadinti visuomenės ir kiekvieno jos nario kūrybiškumą, susitelkti prie idėjų, kurios padėtų Lietuvai tapti modernia, veržlia, atvira pasauliui, puoselėjančia savo nacionalinį tapatumą šalimi. Kaip būtų galima suderinti šiuos valstybės ir tautos siekiamus tikslus, kad abi šalys liktų patenkintos ?

Darbo tikslas: -palyginti Lietuvos Respublikos 16- ąją vyriausybės programą ir Nacionalinę pažangos strategiją „Lietuva 2030”.

Darbo uždaviniai uždaviniai:

Išnagrinėti Lietuvos Respublikos šešioliktos Vyriausybės programos ir Nacionalinės strategijos „Lietuva 2030” rengimą ir įgyvendinimą.

Darbo objektas: - Lietuvos Respublikos 16 Vyriausybės programa ir Nacionalinė pažangos strategija „Lietuva 2030” .

1. LIETUVOS RESPUBLIKOS 16 VYRIAUSYBĖS PROGRAMOS IR NACIONALINĖS PAŽANGOS STRATEGIJOS „LIETUVA 2030” SAMPRATAIR REIKŠMĖ

Skirtingai negu Lietuvos Respublikos šešioliktos vyriausybės 2012–2016 metų programa, Lietuvos pažangos strategija formuojama iki 2030 metų.

Vyriausybės programos sudarymas yra reglamentuojamas LR Vyriausybės įstatyme,LR Vyriausybės darbo reglamente. Tačiau minėtuose teisės aktuose Vyriausybės programosrengimo procesas reglamentuojamas neišsamiai, įtvirtinant tik pagrindines atitinkam subjektų pareigas programos sudarymo procese.

LIETUVOS RESPUBLIKOS 16 VYRIAUSYBĖS PROGRAMOS IR NACIONALINĖS PAŽANGOS STRATEGIJOS „LIETUVA 2030” SVARBIAUSIOS VERTYBĖS

Įgyvendindami Lietuvos pažangos strategijojos ,,Lietuva 2030” viziją, vadovaujamasi pažangai svarbiomis vertybėmis. Tai:

Analizuojant Lietuvos Respublikos šešioliktos vyriausybės 2012–2016 metų programą ir nacionalinę strategiją ,,Lietuva 2030” galima rasti šių panašumų:

Analizuojant Lietuvos Respublikos šešioliktos vyriausybės 2012–2016 metų programą ir nacionalinę strategiją ,,Lietuva 2030” galima rasti šių panašumų: Vyriausybės programoje rašoma, kad ,,Solidarumu ir socialiniu teisingumu grindžiamas socialinis dialogas yra būtinybė, niekas negali būti pamirštas“. Panašiai kalbama ir Nacionalinėje strategijoje, kurioje viena iš pagrindinių vertybių yra- sumani ekonomika , kurioje teigiama, kad ,, kiekvienas verslus pilietis turi turėti galimybę pradėti verslą ir jį sėkmingai plėtoti, būti judus darbo ir mokslo rinkoje.Nacionalinėje strategijoje išskiriamas sumanus valdymas yra apibrėžiamas ir Vyriausybės 2012–2016 metų programoje, kurioje teigiama, kad ,,iškovota Nepriklausomybė turi užtikrinti Lietuvos žmonėms geresnį gyvenimą ne kur nors svetur, o čia, mūsų istorinėje Tėvynėje.

  • Viešasis administravimas Referatas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2248 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alvydas
  • Nacionalinės pažangos strategijos „Lietuva 2030” lyginamoji analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Nacionalinės pažangos strategijos „Lietuva 2030” lyginamoji analizė. (2016 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/nacionalines-pazangos-strategijos-lietuva-2030-lyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 19:48
×