Nacionalinės premijos svarba. Lietuvoje kasmet skiriamos nacionalinės premijos kultūros ir meno kūrėjams


Uz ka skiriama nobelio premija. Nacionalines premijos svarba ir nauda tautos ir valstybes pazangai. Uz ka skiriamos nobelio premijos. Nacionaline literaturos ir meno premijos nauda. Uz ka skiriama literaturos nobelio premija. Nacionaline premija kulturos ir meno kūrėjams reiksme. Nobelio premija rasytojams uz ka ji skiriama. Nobelio literatūros premija uz ka skiriama. Uz ka skiriamos nacionalines premijos. Uz ka skiriamos filmu nominacijos.

Lietuvoje kasmet skiriamos nacionalinės premijos kultūros ir meno kūrėjams. Atskleiskite nacionalinės premijos svarbą ir naudą tautos ir valstybės pažangai.

Mano kalbos tikslas įrodyti, kad nacionalinės premijos yra naudingos kultūros ir meno kūrėjams. Iš pradžių pristatysiu nacionalinės premijos sampratą, pasakosiu apie nacionalinių premijų laureatus ir galiausiai atskleisiu nacionalinių premijų svarbą bei naudą valstybės ir tautos pažangai.

Lietuvos nacionalinė premija įsteigta 1989m. Kasmet skiriamos ne daugiau kaip šešios tokios premijos, teikiamos už reikšmingiausius pastarųjų penkerių metų lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės menininkų sukurtus kūrinius. Per tą laiką apdovanoti daugiau kaip 150 asmenų. Premijos suma šiuo metu yra maždaug 104000 litų. Jos mokamos iš lietuvos respublikos valstybės biudžeto asignacijų, skirtų kultūros ministerijai. Nacionalinių kultūros ir meno premijų skyrimo nuostatuose sakoma, kad šios premijos skiriamos siekiant skatinti kūrėjų kūrybą, įvertinti reikšmingiausius kultūros ir meno kūrinius, lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurtus per pastaruosius septynerius metus, taip pat ilgametį kūrėjo indėlį į kultūrą ir meną. Pastaroji nominacija – už viso gyvenimo kūrybą – gali būti skiriama ne daugiau kaip viena.

Nacionalines premijas skiria komisija, jos skiriamos skelbiant konkursą, komisijai atrenkant geriausių kūrinių kūrėjus. Kai paskelbiamas laureatų sąrašas, daugelis įninka jį studijuoti – juk įdomu, kas gaus premiją, už ką gaus. Tada pasipila svarstymai, aptarimai, diskusijos – kas vertas ar nevertas tos premijos, kodėl vertas ir kodėl nekultūros ir meno premijos skiriamos kasmet iki gruodžio 15d.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (674 žodžiai)
  • Mokykla
  • Balys
  • Nacionalinės premijos svarba. Lietuvoje kasmet skiriamos nacionalinės premijos kultūros ir meno kūrėjams
    10 - 1 balsai (-ų)
Nacionalinės premijos svarba. Lietuvoje kasmet skiriamos nacionalinės premijos kultūros ir meno kūrėjams. (2012 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/nacionalines-premijos-svarba-lietuvoje-kasmet-skiriamos-nacionalines-premijos-kulturos-ir-meno-kurejams.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 03:27
×