Nacionaliniai, revoliuciniai judėjimai Europoje, Tautų pavasaris, Vokietijos suvienijimas


Nacionaliniai , revoliuciniai judėjimai Europoje I laikotarpis 1830 1831m. Laikotarpis 1848 1849m. Laikotarpis XIXa. Antra pusė , XXa. Pradžia. Tautų pavasaris. Xixa. Pab. XIXa. -XXa. Pradž. Vokietijos suvienijimas. M. Įkurta Vokietijos muitų sąjunga. M. Karas su Danija. M. Karas su Austrija. M. Prūsijos įkurta Šiaurės Vokietijos sąjunga. 1871m. Karas su Prancūzija. M. Vokietijos imperija.

1)Šio revoliucinio judėjimo pradžia – tai Prancūzijos revoliucija. Iš Prancūzijos nacionalinis judėjimas persikelia į Europą. Jis sėkmingas buvo belgų tautai, Belgija atsiskyrė nuo Nyderlandų karalystės ir tampa laisva, nepriklausoma valstybe.

2)Šiame laikotarpyje italų, vokiečių, vengrų, lietuvių, lenkų nacionaliniai judėjimai buvo nesėkmingi.

1)Italijos suvienijimas. Italija nebuvo viena vieninga valstybė, ji buvo suskaldyta į daug mažų valstybių.

3)Austrijos imperijos panaikinimas ir naujos valstybės atsiradimas - Austrijos-Vengrijos imperijos (1867m.) – dualistinė valstybė, bendras karalius, bendras imperatorius ir bendra užsienio valstybė, kai teritorija vientisa, o valstybės daugiau savarankiškos.

I.1848-1849m. revoliuciniai, nacionaliniai judėjimai vadinami tautų pavasariu. Toks pavadinimas yra naudojamas ir apibūdinant XIXa. antros pusės nacionalinius judėjimus.

5)Sionizmo judėjimas. Sionizmas-idealogija teigianti, kad žydų tautos valstybė yra Palestina.

II.XIXa. pab. Šveicarijoje Bazilio konferencijos metu buvo priimtas nutarimas įkurti žydų valstybę Palestinoje.

1.1834m. įkurta Vokietijos muitų sąjunga, ši sąjunga siekė sumenkinti Austrijos įtaką vokiečių žemėse. Tačiau 1848m. kilusi revoliucija buvo nuslopinta, grįžo senoji tvarka.

  • Istorija Konspektas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • 1 puslapis (336 žodžiai)
  • Vytautė
  • Nacionaliniai, revoliuciniai judėjimai Europoje, Tautų pavasaris, Vokietijos suvienijimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Nacionaliniai, revoliuciniai judėjimai Europoje, Tautų pavasaris, Vokietijos suvienijimas. (2015 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/nacionaliniai-revoliuciniai-judejimai-europoje-tautu-pavasaris-vokietijos-suvienijimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 17:03
×