Nacionalinio produkto rodiklių skaičiavimas. Atskirų veiksnių įtakos bendrosios paklausos ir bendrosios pasiūlos pakyčiams ir bvp analizė


Nacionalinio produkto rodiklių skaičiavimas. Atskirų veiksnių įtakos bendrosios paklausos ir bendrosios pasiūlos pakyčiams ir bvp analizė.


Tikslas: Apskaičiuoti nacionalinio produkto rodiklius; išanalizuoti atskirų veiksnių įtaką bendrosios paklausos ir bendrosios pasiūlos pakyčiams ir BVP.

Apskaičiuoti BVP (išlaidų, pajamų, pridėtinės vertės metodu), GVP, NI, AP, DI.

Analizuoti atskirų veiksnių įtaką bendrosios paklausos ir bendrosios pasiūlos pokyčiams ir BVP.

Apskaičiuokite: a) BVP išlaidų metodu; b) GVP; c) BVP pajamų metodu; d) NI; e) AP; f) DI.

Dėl technologinės pažangos ir pakilusio išsilavinimo lygio padidėjo darbo našumas. Remdamiesi visuminės paklausos ir pasiūlos kreivėmis paaiškinkite, kokį poveikį šie reiškiniai daro įtaką realiajam BVP ir kainų lygiui.

Abejojantys dėl ateities verslininkai smarkiai sumažino investicines išlaidas. Remdamiesi visuminės paklausos ir pasiūlos kreivėmis paaiškinkite, kokią įtaką realiajam BVP ir kainų lygiui darys šie sprendimai.

Buvo geros oro sąlygos, ir žemdirbiai išaugino rekordiškai gausų grūdų derlių. Visuminės paklausos ir pasiūlos modeliu pagrįskite, kaip visa tai paveiks šalies realųjį BVP ir kainų lygį.

Kaip trumpojo laikotarpio klasikiniame AD ir AS modelyje pateikti veiksniai paveiks pusiausvyros kainų lygį ir pusiausvyros RBVP apimtį?

Užpildykite lentelę, antroje skiltyje pažymėkite, koks AD elelmentas paveikiamas, trečioje – koks poveikis (didėjimą žymėkite „+“, mažėjimą – „-“).

Kodėl BVP negali būti laikomas šalies ekonominės gerovės vertinimo rodikliu?

Paaiškinkite kuo skiriasi vartojimo prekių kainų indeksas nuo BVP kainų defliatoriaus.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (876 žodžiai)
  • Kolegija
  • Q12i23
  • Nacionalinio produkto rodiklių skaičiavimas. Atskirų veiksnių įtakos bendrosios paklausos ir bendrosios pasiūlos pakyčiams ir bvp analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Nacionalinio produkto rodiklių skaičiavimas. Atskirų veiksnių įtakos bendrosios paklausos ir bendrosios pasiūlos pakyčiams ir bvp analizė. (2017 m. Sausio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/nacionalinio-produkto-rodikliu-skaiciavimas-atskiru-veiksniu-itakos-bendrosios-paklausos-ir-bendrosios-pasiulos-pakyciams-ir-bvp-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 23:29
×