Nacionalinio ūkio samprata Ūkio sektoriai ir subsektoriai


Nacionalinio ūkio samprata. Ūkio sektoriai ir subsektoriai. Temos šaltiniai. Klausimai. Ūkį sudaro. Instituciniai vienetai ir sektoriai. Institucinis vienetas – tai mažiausias ūkio ekonominis vienetas, teisiškai galintis. Išskiriamos dvi institucinių vienetų rūšys. Ekonominis interesas pasižymi. Į šalies ekonominės teritorijos sudėtį įeina. Fiziniai asmenys, užsiimantys ūkine veikla kitos šalies teritorijoje. Ūkio sektoriai. Finansinių institucijų sektorius. SNA 93 finansinių korporacijų (bendrovių) sektorius skirstomas į šiuos subsektorius. ESA 95 finansinių korporacijų (institucijų) sektorius skirstomas į šiuos subsektorius. Centrinis bankas. CB funkcijos. CB subsektorių gali sudaryti. Europos centrinių bankų sistema. Kitos depozitinės institucijos. Kaip atskirti, kuriam padaliniui priklauso depozitinė institucija? Kitos pinigų finansinės institucijos (ESA95). Kiti finansiniai tarpininkai, išskyrus draudimo kompanijas ir pensijų fondus. Finansiniai pagalbininkai. Draudimo kompanijos ir pensijų fondai. Ne finansinių bendrovių sektorius. Šalies vyriausybės/valdžios sektorius (general government). Namų ūkiai. Ne pelno institucijos, aptarnaujančios namų ūkius (non-profit institutions serving households) SNA. Ne pelno institucijos institucijos aptarnaujančios namų ūkius (ESA 95). Kitas pasaulis (rest of the world).

Kas sudaro nacionalinį ūkį? Kuo skiriasi ekonominė ir geografinė šalies teritorija? Kuo skiriasi rezidento ir ne rezidento sampratos? Ką vadiname ekonominiu vienetu? Kaip suprantamas ekonominių interesų centras? Kokie yra ūkio sektoriai ir jų subsektoriai?

Nacionalinis ūkis apima visus institucinius vienetus - rezidentus.

Institucinis vienetas – tai mažiausias ūkio ekonominis vienetas, teisiškai galintis:.

Valdyti aktyvus (turtą); 2. Prisiimti įsipareigojimus; 3. Savarankiškai dalyvauti ekonominėje veikloje ir sudaryti sandorius (operacijas) su kitais ekonominiais vienetais; 4. Turėti pilną atskaitomybę, įskaitant balansą.

Namų ūkiai. Tai fiziniai asmenys, šeimos ir kitos fizinių asmenų grupės, išsiskiriančios tuo, kad turi bendras pajamas ir išteklius, bendrą vartojimą ir gali dalyvauti ūkinėje veikloje. Juridiniai ir socialiniai ekonominiai vienetai. Savo vardu dalyvauja ūkinėje veikloje ir teisiškai arba visuomenės įgalioti funkcionuoja atskirai nuo savininkų arba jų veiklą kontroliuojančių asmenų.

Instituciniai vienetai apsijungdami į vienarūšes grupes sudaro ūkio sektorius. Sektorizavimo pagrindą sudaro institucinių vienetų produktyvi vienarūšė veikla. Kriterijus – didžiausią pelno arba pajamų dalį duodanti veikla. Institucinis vienetas gali priklausyti tik vienam ūkio sektoriui.

Gyvenamuoju būstu; Produktyvios veiklos, trunkančios ne trumpiau kaip vienerius metus, vieta.

Ekonominė teritorija gali būti didesnė arba mažesnė už geografinę šalies teritoriją. Ekonominė šalies teritorija – geografinė šalies teritorija, kurią valdo (administruoja) tos šalies vyriausybė ir, kurios ribose laisvai juda: žmonės prekės kapitalas.

  • Statistika Skaidrės
  • MS PowerPoint 58 KB
  • 2014 m.
  • 35 puslapiai (1151 žodžiai)
  • Karolis
  • Nacionalinio ūkio samprata Ūkio sektoriai ir subsektoriai
    10 - 9 balsai (-ų)
Nacionalinio ūkio samprata Ūkio sektoriai ir subsektoriai. (2014 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/nacionalinio-ukio-samprata-ukio-sektoriai-ir-subsektoriai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 21:08
×