Nacionalinis diktantas – tradicinis renginys, padedantis puoselėti lietuvių kalbą - Kalba, 10 kalbėjimo potemė


10 klasės kalbėjimo potemė 2016 metams. Kalba 10 potemės kalbėjimo pavyzdys su išplėstiniu planu, šaltiniais. Potemė apie nacionalinį diktantą ir renginius skirtus gimtosios kalbos išsaugojimui.

10. Nacionalinis diktantas – tradicinis renginys, padedantis puoselėti lietuvių kalbą. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, papasakokite, kokie renginiai, skatinantys puoselėti gimtąją kalbą, vyksta jūsų mokykloje, rajone ar mieste.


Kalba - tai lyg tautos dvasia, kol gyva kalba, tol gyva ir tauta. Lietuvių kalba yra viena gražiausių pasaulyje, panaši į senąją sanskrito kalbą. Todėl mums visiems labai svarbu ne tik mokytis užsienio kalbų, bet ir puoselėti savąją, ją išsaugoti nepaliestą svetimybių, žargonų, mokėti rašybą ir skyrybą. Visais laikais žmonėms buvo įdomūs kultūriniai renginiai. Šiuo metu galime rasti kultūrinių renginių skirtų mūsų kalbai. Nacionalinis diktantas - tradicinis renginys, kuris vyksta jau dešimtį metų ir kasmet apjungia lietuvius vardan lietuvių kalbos puoselėjimo ir išsaugojimo. Lietuviams pasklidus po pasaulį, įvairioms kultūroms bendraujant tarpusavyje, atsiradus išmaniosioms technologijoms lietuvių kalba patiria nemažai išbandymų. Todėl tokie renginiai yra labai naudingi lietuvių kalbos ir lietuviškumo išsaugojimui. Jauni ir vyresni lietuviai gali prisiminti lietuvių kalbos gramatiką, pasitikrinti savo žinias ir pasitobulinti.

Be nacionalinio diktanto, turime ir kitų renginių, kurie skatina puoselėti gimtąją kalbą. Remdamasis pavyzdžiais šiandien savo kalbėjime aptarsiu renginius, kurie vyksta mano mokykloje ir mieste ir yra skirti lietuvių kalbos išsaugojimui.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (926 žodžiai)
  • Mokykla
  • Nacionalinis diktantas – tradicinis renginys, padedantis puoselėti lietuvių kalbą - Kalba, 10 kalbėjimo potemė
    10 - 1 balsai (-ų)
Nacionalinis diktantas – tradicinis renginys, padedantis puoselėti lietuvių kalbą - Kalba, 10 kalbėjimo potemė. (2016 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/nacionalinis-diktantas-tradicinis-renginys-padedantis-puoseleti-lietuviu-kalba-kalba-10-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 04:58
×