Nacionalsocialistų partijos iškylimas ir nacistinės ideologijos atsiradimas vokietijoje


Nacionalsocialistų partijos iškylimas ir nacistinės ideologijos atsiradimas vokietijoje.

Nacizmas - išgirdus šį žodį daugeliui kyla itin neigiamos asociacijos. Asociacijos susijusios su šovinistinę, antisemitinę , totalitarinę ideologiją, kuri didžiajai daliai žmonijos primena kruviniausius pasaulio įvykius. Adolfo Hitlerio ir Vokietijos nacionalsocialistinės darbininkų partijos atėjimas į valdžia vis dar garsiai svarstomas šių dienų visuomenėje, nors daugėlio istorikų ir sociologų aprašytas jau daugelį kartų. Todėl ir aš savo esė norėčiau pasvarstyti, kokios, mano ir mokslininkų, istoriku ar visuomenės veikėjų nuomonę, priežastys lėmė nacionalsocialistų partijos iškilimą ir kaip susiformavo bei plėtojosi nacistinė ideologija.

Vokietijos nacionalsocialistinės darbininkų partijos iškilimas. Vokietijos nacionalsocialistinė darbininkų partija –NSDAP dar kitaip žinoma kaip nacistų partija įsikūrė 1920 metais. Po bandymo suorganizuoti pučą paritija buvo uždrausta, bet 1924 buvo reorganizuotą ie vėl pradėjo veikti visu pajėgumu. Nors 1925 m. partijos narių ir partija palaikančių žmonių skaičius pradėjo stipriai didėti, partija vis dar sulaukė mažai dėmesio rinkimuose. Nors buvo pažadėją pakelti Vokietiją iš pelenų t.y., reikalauti lygybės vokiečių tautai, pakeisti Versalio sutarties sąlygas, stiprinti tautos dvasią ir vienybę, nacistų partija nesulaukė didelio palaikymo, nes didžioji rinkėjų dalis išsigando ,,socializmo“ termino partijos pavadinime.

  • Istorija Esė
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (723 žodžiai)
  • Monika
  • Nacionalsocialistų partijos iškylimas ir nacistinės ideologijos atsiradimas vokietijoje
    10 - 6 balsai (-ų)
Nacionalsocialistų partijos iškylimas ir nacistinės ideologijos atsiradimas vokietijoje. (2015 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/nacionalsocialistu-partijos-iskylimas-ir-nacistines-ideologijos-atsiradimas-vokietijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 12:55
×