Nafta ir jos poveikis gamtai


Nafta ir jos poveikis gamtai. Nafta. Kas tai? Kaip atrodo nafta? Naftos istorija. Kur yra išgaunama nafta Lietuvoje? Naftos gavyba. Naftos perdirbimo įmonė Lietuvoje. Naftos produktai. Naftos produktai kurie teršia aplinką. Naftos produktai vartojami buityje. Kokį poveikį daro išsiliejusi nafta. Kaip yra surenkama išsiliejusi nafta? Kaip ateityje mes surinksime išsiliejusią naftą? Kaip reikia elgtis su nafta? Šaltiniai.

Lietuva turi savo naftos perdirbimo įmonę. Ji yra Mažeikių rajone, Juodeikių kaime. Joje galima perdirbti iki 15 tonų naftos žaliavos per metus. Šiuo metu ją valdo lenkiško kapitalo energetikos koncernas ORLEN. Todėl jai yra suteiktas pavadinimas ORLEN Lietuva.

Iš naftos yra gaminami naftos produktai. Jie gali kenkti žmogaus sveikatai, bet gali teikti naudą žmogui, kurie neužteršia aplinkos.

Degalai ir kuras (benzinas, dyzelinas, mazutas, dujos) Tepimo medžiagos (lubrinkatai: tepalai ir alyvos) Rišikliai(bitumai, dervos).

Šiandien išsiliejusi nafta yra vandenyje surenkama pastatant plūdurines apsaugines užtvaras, o sausumoje yra kruopščiai surenkama kastuvais ir kibirais.

Kadangi nafta nėra atsinaujinantis energijos šaltinis, ją reikia taupyti. Su naftos produktais reikia elgtis atsakingai, nes išsiliejusi nafta, turės neigiamą poveikį gamtai. Neatsakingas naftos produktų vartojimas (pvz. Plastiko butelių, tepalų ir kt.), gali turėti katastrofines pasekmes.

  • MS PowerPoint 430 KB
  • 2016 m.
  • 18 puslapių (688 žodžiai)
  • Rokas
  • Nafta ir jos poveikis gamtai
    10 - 6 balsai (-ų)
Nafta ir jos poveikis gamtai. (2015 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/nafta-ir-jos-poveikis-gamtai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 18 d. 10:56
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo