Nafta ir jos resursai


Naftos panaudojimas. Referato turinys. Kam naudojama nafta. Naftos resursai. Referatas nafta. Nafta referatas. Naftos susidarymas. Kaip atsirado nafta. Kur naudojama nafta. Ignacy lukasiewicz.

Turinys. Įvadas. Kas yra nafta. Naftos istorija. Naftos fizinės savybės. Naftos sudėtis. Frakcinis distiliavimas. Naftos perdirbimo principai. Naftos panaudojimas. Naftos produktai. Naftos atsargos. Nafta ir jos atsargos lietuvoje. Išvados. Literatūra.

Dabartiniame mūsų gyvenime, beveik kiekviename žingsnyje susiduriame su naftos produktais. Šiuo rašto darbu siekiama paaiškinti kas yra nafta, iš kur ji atsirado, kam yra naudojama. Taip pat kalbama apie naftos atsargas ir mokslininkų spėjinafta – žemės plutoje susidaręs degus skystis, aliejaus konsistencijos. Randama nuosėdinės kilmės akytose uolienose, įsisunkusi į smėlį, smiltainį, klintį. Vienas iš naftą žmonės atrado jau seniausiais laikais, nes tam tikromis sąlygomis nafta iškyla į žemės paviršių. Atliekant archeologinius tyrimus prie eufrato upės, buvo rasti naftos gavybos pėdsakų, kurių amžius siekė 4000–6000 m. Pr. M. E. Nafta tuo metu naudota kaip kuras, o bitumai statybose ir kelių tiesimui. Senovės egipte nafta naudota mumijų balzamavime. Kinijoje nafta buvo išgaunama išgręžus bambukinius gręžinius. Nafta buvo naudota kaitinti sūrymą ir taip gaminti druską. Plutarchas ir dioskoridas rašė apie naftą, kuri buvo naudota kurui senovės graikijoje. Moderni naftos panaudojimo istorija prasideda 1853 m. , kai lenkų mokslininkas ignacy lukasiewicz išgavo žibalą iš žalios naftos. Pirmas komercinis naftos gręžinys buvo išgręžtas kanadoje 1858 m. Vėliau buvo atrasti dideli naftos telkiniai jav, azerbaidžane, venesueloje, artimuosiuose rytuose. Iki xx a. 6-ojo dešimtmečio akmens anglis pasaulyje buvo pagrindinis energijos šaltinis. Vėliau labiau pradėta naudoti naftą. Dabar nši teorija sako, kad nafta, kaip ir dujos ar akmens anglis, susidarė dėl slėgio ir karščio iš jūros organizmų, kurie žuvę grimzdo į jūros dugną. Po nugrimzdimo šie iš organinių medžiagų susidarę sedimentai per ilgą laiką buvo veikiami slėgio ir aukštos temperatūros, dėl ko susidarė nafta, kuri kaupėsi taip vadinamuosdaug rusų ir ukrainiečių geologų palaiko nebiogeninę naftos susidarymo teoriją. Ji sako, kad žemėje, kaip ir kitose saulės sistemos planetose yra ir buvo tam tikras angliavandenilių kiekis. Laikui bėgant dėl angliavandenilių tankio, jie kilo į žemės paviršių. Kartu veikiami šilumos ir slėgio virto nafta.

Apibendrintas naftos susidarymas: susidarė iš vandenyje gyvenančių dumblių. Nuošliaužomis ir jūrų dugno užkloti dumbliai bei smulkūs gyvūnai nesupuvo iki galo, nes trūko deguonies ir buvhttp://www. Vadovelis. Lt/darbai/lt/chemija/visi tipai/darbas-2768/naftos perdinaftos spalva pasitaiko labai įvairi. Gamtoje labiausiai paplitusi tamsiai rudos ir juodos spalvos su žalsvu atspalviu, tokios spalvos būna btankis yra svarbus naftos fizikinis rodiklis.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2011 m.
  • 16 puslapių (2208 žodžiai)
  • Aurika
  • Nafta ir jos resursai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Nafta ir jos resursai. (2011 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/nafta-ir-jos-resursai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 14:09
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo