Nafta. Jos šaltiniai, naudojimas, perdirbimas


Naftos panaudojimas. Skaidres apie nafta. Naftos naudojimas. Nafta skaidres. Naftos kilme. Nafta naudojimas. Nafta ir jos naudojimas. Gamtiniai angliavandenilių šaltiniai skaidres. Skaidres apie naftos perdirbimą. Gamtiniai angliavandenilių šaltiniai.

Gamtiniai angliavandenilių šaltiniai. Nafta. Pasaulinė energijos paklausa. Nafta lietuvoje. Naftos panaudojimas. Naftos perdirbimas. Oktaninis skaičius. Šaltiniai. Nafta - žemės plutoje susidaręs degus skystis, aliejaus konsistencijos. Randama nuosėdinės kilmės akytose uolienose, įsisunkusi į smėlį, smiltainį, klintį. Vienas iš svarbiausių gamtinių išteklių. Yra kelios naftos kilmės teorijos. Populiariausios yra dvi tai biogeninė – iš organizmų ir nebiogeninė (abiogeninė) – iš žemės mantijos, transformuojantis metanui į kitus organinius junginius. Naftos tirpumas vandenyje labai silpnas, tačiau atskiri jos komponentai tirpsta pakankamai gerai. Aromatiniai angliavandeniliai tirpsta geriau už metano junginius. Blogiausiai vandenyje tirpsta mineralinės alyvos frakcija. Aukštesnės temperatūros nafta tirpsta geriau. Pagrindiniai naftą sudarantys komponentai, išskyrus parafiną, gerai tirpsta chloroforme, benzene, anglies tetrachloride, etilo eteryje, anglies sulfide ir kai kuriuose kituose skysčiuose. Nafta gerai tirpina jodą, sierą, kaučiuką, įvairios sudėties dervas ir augalinės kilmės riebalus.
  • MS PowerPoint 1560 KB
  • 2011 m.
  • 22 puslapiai
  • Marius
  • Nafta. Jos šaltiniai, naudojimas, perdirbimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Nafta. Jos šaltiniai, naudojimas, perdirbimas. (2011 m. Sausio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/nafta-jos-saltiniai-naudojimas-perdirbimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 07:03
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo