Nafta


Nafta referatas. Naftos paplitimas. Naftos naudojimas. Naftos paplitimas lietuvoje. Referatas nafta. Svarbiausi naftos baseinai. Referatas apie nafta. Lietuvos nafta referatai. Raferatas nafta. Naftos paplitimas pasaulyje.

Civilizacijos kraujas. Naftos ištekliai nenumaldomai tirpsta. Energijos išteklių rojaus nebus. Alternatyvios energetikos plėtra – neišvengiama. Pasvajoję apie alternatyvas, toliau pilsimės brangius degalus. Nafta Lietuvoje. Nafta. Naftos produktai. Naftos paplitimas. Didžiausi naftos baseinai. Fiziniai naftos perdirbimo būdai. Naftos naudojimas. Naftos gavyba Lietuvoje. Lietuvos naftos ūkis.

78 milijonai barelių naftos kiekvieną dieną. Tai kiekis, būtinas tam, kad pasaulis atrodytų toks, koks yra dabar. Šis nemalonaus kvapo juodas klampus skystis kol kas yra mūsų civilizacijos kraujas, garantuojantis visus mums įprastus gyvenimo patogumus. Naftai žemėje staiga pasibaigus, išsipildytų visos niūriausios rašytojų siurrealistų ateities prognozės. visa tai fantastika. – numos ranka pragmatiškas šiuolaikinis žmogus. Tačiau mokslininkai metus, likusius iki paskutinio naftos barelio išsiurbimo, skaičiuoja ne šimtmečiais, o dešimtmečiais. Kokios dabarties ir ateitšiuo metu net iki 90 proc. Energijos išgaunama deginant ribotus neatsinaujinančius gamtos išteklius – anglį, naftą ir gamtines dujas. Gamtinių dujų atsargos yra kur kas didesnės negu naftos. Tačiau ir šios nėra amžinos. Naftininkai nepaiso skeptikų nuogąstavimų ir oponentams atsako, kad naftos ne tik nemažėja, bet randama daugiau. Nurodoma, kad 2004 m. Pradžioje išžvalgytos naftos atsargos pasaulyje padidėjo 23 proc. Ir sudarė 189 mlrd. Tonų. Tiesa, toks didelis augimas aiškinamas tuo, kad kanada pateikė patikslintus duomenis apie šalyje esančias naftos atsargas.

Nafta, dujos, anglis, skalūnai – neatsikuriančios angliavandenilių atsargos, biosferos sukauptos per šimtus milijonų metų. Mūsų – nepasotinamų vartotojų – likžinovas tuoj pat paprieštaraus, kad šios atsargos ilgainiui bus pakeistos branduoliniu kuru, greitųjų neutronų reaktoriais, valdoma termobranduolinė reakcija. Visa tai mus atves į neribotą energijos išteklių rojų, kur žmgyvybė žemėje, visa jos evoliucija, atvedusi į žmogaus ir visuomenės atsiradimą, ir pačios visuomenės gyvenimas labai ilgai vyko tik nežymaus iš saulės gaunamos energijos negražinimo atgal – į kosmosą – sąskaita. Net ir mažos dalibeveik niekas nebeneigia, kad jau šiuo metu vyksta planetos šilumos pusiausvyros pasikeitimas. Žmonės suvartoja vis daugiau ir daugiau energijos, kurią praeityje sukūrė biosfera. Dirbtinė energija išsisklaido ir kaitina žemę, jos litosferą, hidrosferą ir atmosferą. Net ir nežymus dirbtinės energijos išmetimas į žemės sferas didina jos temperatūrą. O energijos gamyba auga, padvigubėdama kas 15 metų.

žemės vidutinės temperatūros padidėjimas 4–5oc jau gresia žmonijai ekologijos krize: pradėtų tirpti ledynai, vandenynų vandens lygis pakiltų dešimtis metrų. Tai yra riba, kurios peržengti negalima. Vadinasi, civilizacija gali egzistuoti tik veikiama labai nedidelių temperatūros pokyčių.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (3994 žodžiai)
  • Jonas
  • Nafta
    10 - 1 balsai (-ų)
Nafta. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/nafta.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 10:54
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo