Naftos eksporto šalių organizacija


Nafta organizacija. Organizacija nafta. Naftos eksporto regionai. Nafta jos eksportas. Kokiu iškasenu yra antarktidoje. Kokiu naudingu iskasenu yra venesueloje. Šalis kuri eksportuoja naftą. Eksportui+malkos. Nafta gaunama. Salys kurios naftos eksportas.

Įvadas. Naftos eksporto šalių organizacija. Įkūrimas. Veikla. Išvados. Literatūra. Šalies kuro pramonė – tai naftos perdirbimo produktų gamyba, dujofikacija, durpių pramonė, šiluminės energijos gamyba, malkų ir vietinės naftos gavyba. Nafta gaunama naftotiekiu ir perdirbama.

Šalies kuro pramonė – tai naftos perdirbimo produktų gamyba, dujofikacija, durpių pramonė, šiluminės energijos gamyba, malkų ir vietinės naftos gavyba. Nafta gaunama naftotiekiu ir perdirbama. Daugiausia mazuto sunaudoja šiluminės elektrinės; dyzelinio kuro, benzino ir žibalo – transportas; buitinio krosnių kuro – centrinės šildymo sistemos. Naftos perdirbimo produktų gamybai tenka 60% visos kuro pramonės gaminamos produkcijos vertės. Todėl naftos eksportas yra labai svarbus reiškinys, o jam plėtoti ir bpirmąja naftos eksporto šalių organizacijos (organization petroleum exporting countries) atsiradimo priežastimi tapo tai, jog 1949 venesuela pati pasiūlė bendradarbiauti iranui, irakui, kuveitui bei saudo arabijai eksportuojant naftą, kadangi taip būtų žymiai palengvinta ir supaprastinta prekyba.

1960-ųjų metų rugsėjo 10-14 dienomis bagdade vykusioje konferencijoje buvo įkurta naftos eksporto šalių organizacija (opec).

šiuo metu šios organpagrindinė naftos eksporto šalių organizacijos užduotis yra bendradarbiaujant palengvinti naftos eksportavimą, nustatyti jos kainas bei pasirinkti šalis eksportui.

į šią organizaciją įstoti gali bet kuri valsybė, kuri eksportuoja daug naftos ir tam skiria labai didelį dėmesį.

Organizacijos narės susitinka konferencijose du arba daugiau kartų metuose. Jose būna aptariamas išgaunamos naftos kiekis, kad rinkoje nesusidarytų jos trūkumas arba perteklipastaruoju metu naftos eksporto šalių organizacijos narės konferencija nustato naftos eksporto kvotas. Taip organizacija elgiasi todėl, kad išlaikytų naftos rinkos stabilumą bei harmoniją. Savaime aišku, jog naftos ištekliai nėra begaliniai, todėl būtinajuos tausoti.

Tačiau ši organizacija nevaldo visos pasaulinės rinkos: jos išgaunamos naftos kiekis yra 41% viso pasaulio išgaunamo naftos kiekio. Tarptauinėje prekyboje parduotos naftos kiekis sudaro 55%. Tačiau ši organizacija atlieka labai didelį vaidmenį tarptauinėje prekyboje, kadangi pagal susitarimą naftos išgaunamumas gali būti padidintas arba sumažintas.

Organizacija jos narėms yra be galo svarbi tuo, jog ji gali padėti narėms veluojant naftos išgavimui. O tai yra labai svarbu, kadangi pirkėjams nafta reikalinga pastoviai ir jos tiekimas turi būti nenutrūkstamas.

Be to, naftos eksporto šalių organizacija pasauliniu mąstu yra labai svanaftos ištekliai pasauliui yra dideli reikšmė. Perspektyviausi regionai naftos telkiniams rasti yra persų įlanka ir jos apylinkės (neskaitant antarktidos, kadangi bet kokių naudingųjų iškasenų išgavimas iš ten yra uždraustas).

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (478 žodžiai)
  • Naftos eksporto šalių organizacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Naftos eksporto šalių organizacija. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/naftos-eksporto-saliu-organizacija.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 10:31
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo