Naftos ir dujų išteklių mokestis


Įvadas. Naftos ir dujų išteklių mokesčio samprata. Naftos ir dujų išteklių mokesčio įstatymas. Naftos ir dujų išteklių analizė. Įmonių sumokėti naftos ir dujų išteklių mokesčiai. Naftos ir dujų išteklių mokesčio dalis tarp aplinkosauginių mokesčių. Mokesčio surenkamas kiekis bei jo dalis nuo visų šalyje surenkamų mokesčių. Naftos ir dujų išteklių mokesčio perspektyva Lietuvoje. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

Darbo tikslas: išanalizuoti naftos ir dujų išteklių mokestį ir jo praktinio taikymo ypatumus.

Darbo uždaviniai:

1.Išnagrinėti naftos ir dujų išteklių mokestį.

2.Pateikti mokesčio praktinio taikymo ypatumus.

3.Pateikti

Pirmoje projekto dalyje aptariama teorinė medžiaga, kurioje nagrinėjama naftos ir dujų išteklių praktinio taikymo ypatumai. Antroje projekto dalyje aprašoma praktinė dalis, kurioje analizuojamas naftos ir dujų išteklių mokestis 2012-2013 metais valstybės biudžete.

Rašant projektinį darbą buvo naudojamasi naftos ir dujų išteklių mokesčio įstatymu, internetiniais straipsniais, knygomis ir laikraščiais.

Iš diagramos duomenų matome, kad daugiausia už naftos ir dujų išteklius įmonės į biudžetą sumokėjo 2012 metų ketvirtą ketvirtį (žr. 1 priedas). Per 2012-2013 metus šio ketvirčio laikotarpio metu buvo išgauta daugiausiai naftos. Kasmet išgaunamas kiekis vis mažėja, o 2013 metų pirmąjį ketvirtį išgautas kiekis buvo ypač mažas, todėl už šį laikotarpį į biudžetą buvo sumokėta vos 1801tūkst. Lt. Likusius 2012 metų ketvirčius sumokėtas mokestis neženkliai skirėsi vienas nuo kito. Surenkamo mokesčio sumai įtaką darė pasikeites naftos ir dujų išteklių mokesčio tarifai.

  • Finansai Projektas
  • Microsoft Word 129 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (2888 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deimante
  • Naftos ir dujų išteklių mokestis
    10 - 5 balsai (-ų)
Naftos ir dujų išteklių mokestis. (2015 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/naftos-ir-duju-istekliu-mokestis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 15:22
×