Naftos kainų ekonometrinė analizė


Naftos kainu kitimo prognoze. Naftos sektoriaus apzvalga 2013. Pasaulinės žalaivu kainos nuo 1980 metu. Naftos kainos 2007. Ekonometrinė analizė pavyzdys. 1980 naftos kaina. Ekonometrines analizes pavyzdys. Naftos kaina nuo 2007 iki 2013 metų. Pasaulines naftos kainos. Naftos kaina.

Pasaulinių naftos kainų ekonometrinė analizė. Įvadas. Naftos kainų vaidmuo pasaulio ekonomikoje. Naftos kainų kitimas. –. M. Apžvalga ir ir analizė. Naftos kainą lemiantys veiksniai. Pasaulinė naftos gavyba. Pasaulinis naftos vartojimas. Pasaulinės naftos atsargos. Naftos kainų duomenų charakteristikos, modelio sudarymas ir prognozavimas. Vidurkio, dispersijos ir pasikliautinųjų intervalų skaičiavimas. Hipotezių apie vidurkių ir dispersijų lygybes tikrinimas. Koreliacijos koeficiento skaičiavimas. Tiesinės regresijos skaičiavimas. Pagrindinės hipotezės tikrinimas ir determinacijos koeficiento skaičiavimas. Prognozavimas. Išvados. Literatūra. Priedai.

Tyrimo aktualumas. Šiandieniniame pasaulyje žodis ,,nafta” – vienas plačiausiai paplitusių ir dažniausiai naudojamų. Nors daugumai jis tereiškia galimybę vairuoti automobilį, iš tikrųjų tai svarbiausias žmonijos energijos šaltinis, kuris, drauge su dujomis, yra pagrindinė organinės chemijos industrijos žaliava.

Naftos produktai labai reikalingi ir patogūs vartotojams, ir kol kas nėra kitų tokių universalių energijos išteklių. Naftos produktus santykinai lengva transportuoti, visur galima pritaikyti (pradedant vidaus degimo varikliais automobiliuose ir baigiant didžiulėmis katilinėmis ar elektrinėmis). Beveik kiekvieną kitą energijos šaltinį galima pakeisti nafta arba išgauti iš naftos, o pati nafta retai kada pakeičiama kitu energijos šaltiniu. Dėl šios priežasties visi kiti rinkoje esantys energetiniai ištekliai yra mažiau lemiantys ir šiandien negali ekonomiškai (t.y. nepakeliant kainos arba nesumažinant kokybės) pakeisti naftos.

Šiuo metu vis sunkiau ir sunkiau rasti naujų naftos telkinių, o kiekvienas išgautas naftos barelis vis brangesnis dėl padidėjusių paieškos ir gavybos sąnaudų. Dėl to pastaraisiais metais naftos kainos buvo labai nepastovios ir staigiai augo nuo 12 JAV dolerių už barelį prieš 2000-uosius iki 79 JAV dolerių 2006 m. rugpjūčio 8 d. Siekiant patenkinti didėjančią paklausą, naftos sektoriuje reikalingos milžiniškos investicijos gavybos ir perdirbimo pajėgumams padidinti. Civilizacija tiesiog žlugtų, jei naftos ištekliai baigtųsi, kol žmonija pasirengs energetinę alternatyvą.

Tyrimo problema.

● Kaip kito pasaulinės naftos kainos nuo 1980 iki 2006 metų?

● Kokią įtaką pasaulinėms naftos kainoms turėjo atrinkti veiksniai?

● Kokia yra pasaulinių naftos kainų kitimo prognozė 2007 m.?

Tyrimo objektas. Pasaulinės naftos kainos 1980-2006 m.

Tyrimo tikslas. Atlikti pasaulinių naftos kainų 1980-2006m. ekonometrinę analizę ir pateikti prognozę 2007 metams.

Tyrimo uždaviniai. Šio praktinio ekonometrijos darbo pagrindiniai uždaviniai yra šie:

išanalizuoti pasaulinių naftos kainų kitimą nuo 1980 iki 2006 metų;

išanalizuoti veiksnius, kurie daro įtaką pasaulinėms naftos kainoms;

sudaryti pasaulinių naftos kainų ekonometrinį modelį;

pateikti pasaulinių naftos kainų modelio ekonominę specifikaciją;

apskaičiuoti duomenų apie pasaulines naftos kainas charakteristikas;

patikrinti hipotezes apie vidurkių ir dispersijų lygybes;

pateikti pasaulinių naftos kainų prognozę 2007 metams.

Darbo struktūra.

  • Microsoft Word 161 KB
  • 2013 m.
  • 34 puslapiai (6612 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaiva
  • Naftos kainų ekonometrinė analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Naftos kainų ekonometrinė analizė. (2013 m. Vasario 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/naftos-kainu-ekonometrine-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 10:05
×