Nagų dailė ir dekoravimas


Raudoni nagai su daile. Kaip sulieti dvi spalvas ant nagu.

Darbo tikslas, uždaviniai. Nagų dailė. Spalvų derinimas. Būdai, kaip derinti spalvas, naudojant spalvų ratą. Būdas. Įrankiai. Teptukai. Daugkartinio naudojimo šablonas (štampas). Kempinėlė. Būdai norint sulieti spalvas su kempinėlė. Dažai ir medžiagos. Lipdukai. Blizgučiai, blizgios dulkės. Laikraštinis manikiūras. Priemonės. Eiga. Spalvų liejimas ant vandens. Primonės. Eiga. Blizgios juostelės. Eiga. Blizgūs nagučiai. Eiga. Gyvatės odos imitacija. Eiga. Metalo blizgesys. Eiga. Spalvų maišymas. Eiga. Šachmatai. Eiga. Dryžuoti nagai. Eiga. Aksominiai nagai. Eiga. Magnetinis nagų lakas. Eiga. Sudėtingas nagų dizainas. Priemonės. Eiga. Leopardo raštai. Eiga. Manikiūras „Drugelio sparnai“. 3-D Manikiūras. Eiga. Išvados. Literatūra.


Darbo tikslas – išsiaiškinti, kas yra nagų dailė bei sužinoti nagų dekoravimo ypatybes bei jų atlikimo techniką.

Nagų dailė – tai kūrybingas būdas papuošti rankų ar kojų nagus. Ši procedūra yra plačiai žinoma salonuose ir tai yra laikoma mados veikla. Per ilgą laiką, nagų dekoravimas tapo mados ir grožio dalimi, o pagal istoriją, tai - aristokratijos dalis, kuri lėmė asmens socialinį statusą.

Remiantis nagų meno istorija, manikiūras yra įvardijamas kaip kosmetinė grožio priemonė skirta ne tik pirštų nagams, bet taip pat ir rankoms. Šia procedūra vienodai mėgaujasi tiek vyrai tiek moterys.

Žvelgiant iš istorinės perspektyvos, nagų dailė atsirado dar tolimoje senovėje. Žmonės rasdavo įvairiausių būdų kaip papuošti savo nagus.Senovės Babilone vyrai lakavosi savo nagus su Kohl. Juodai nulakuoti nagai nurodydavo, jog vyras priklauso aukštesnei klasei, o žaliai – žemesnei. Senovės Indijoje manikiūrui atlikti žmonės naudojo iš medžio drožtas menteles ir chna. Beje, Indai dekoruodavo ne tik nagus, bet ir visą kūną. Pietų Babilonijojekilmingieji manikiūro ir pedikiūro procedūroms atlikti naudojo masyvius aukso įrankius. Akivaizdu, kad nagų lakavimo tradicijos siekia gilią praeitį. Maždaug 3000 m. pr. Kr. Kinijoje buvo populiaru nagus lakuoti juodai ir raudonai, tai reikšdavo, kad asmuo yra karališkosios kilmės. Egipte raudona spalva, taip pat reiškė aukščiausią socialinę klasę. Manoma, kad Kleopatros nagai buvo lakuojami tamsiai raudonai, Nefertitės – prašmatniu rubino atspalviu.

Lietuvą nagų dailė pasiekė per Europą iš JAV. Su laiku ji tapo vis populiaresnė.Šiomis dienomis nagų dailė, ypač jaunesnio amžiaus moterų tarpe, yra itin paklausi procedūra.

Nagų puošyba susideda iš keleto etapų: spalvų parinkimo, jų derinimo, įrankių, naudojamų dažų ir medžiagų pasirinkimo, tam tikrų techninių dalykų mokėjimo.

Spalvų derinimas tiek žmogaus aprangos stiliuje, tiek namų interjere, tiek nagų dailėje yra vienas iš svarbiausių dalykų. Būtina žinoti pagrindines spalvų derinimo taisykles, norint sukurti išskirtinį, pribloškiantį nagų dizainą.

Spalvų ratas yra viena iš spalvų derinimo priemonių.

Spalvų ratas paaiškina kaip susidaro antrinės ir papildomos spalvos iš trijų pirminių spalvų – mėlynos, raudonos ir geltonos. /

4 būdai, kaip derinti spalvas, naudojant spalvų ratą:

I būdas: Galima derinti tarpusavyje dvi arba tris šalia esančias spalvas (PVZ.: Geltoną su oranžinė ir geltonai oranžine ir t.t.)

II būdas: Galima derinti dvi priešais esančias spalvas (PVZ.: Geltoną su violetine arba oranžinę su mėlyna ir t.t.)

III būdas: Galima derinti tris spalvas sudarančias Y arba trikampio formą spalvų rate (PVZ.: Oranžinę su violetine ir žalia ir t.t.)

  • Kosmetologija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 2699 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (2686 žodžiai)
  • Eglė
  • Nagų dailė ir dekoravimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Nagų dailė ir dekoravimas. (2016 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/nagu-daile-ir-dekoravimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 07:53
×