Nagų lako istorija


Nagų lako ir puošimo atsiradimo istorija. Nėra tiksliai žinoma, kur ir kada pradėti dažyti nagai. Egiptiečiai yra nagų priežiūros ir dažymo pradininkai. Archiologų radiniai rodo, jog egiptietės ir rytietės turėdavo net dėžutes manikiuro įrankiams. Senovės Kinijoje kilmingi vyrai ir moterys nešiojo ypač ilgus nagus. 1830 m. nagų priežiūra Europoje ypač išpopuliarėjo prancūzų karaliaus Lui Pilypo dėka. 1838 m. atrastas celiuliozės nitratas. A. pab. europietės jau turėjo manikiūro įrankių rinkinius. 1916 m. užuot šveitusios nagus poliravimo pasta ir pagalvėle. Apskritai vakarų pasaulyje nagų lakavimo mada paplito nuo XIX a. Kūrybingos moterys nagus pavertė mados akcentu. Ilgainiui visuomenėje vyravusioms nagų lako tendencijoms didelę įtaką padarė Holivudas. Netrukus raudono nagų lako ir raudonų lūpų dažų derinys tapo Holivudinės elegancijos. Vėliau į madą atėjo permatomo nagų lako tendencija. Dabar vyraujantys atspalviai stebina įvairove. Šiomis dienomis populiarėja “Patriotiški” nagai. Merginos nepamiršta pasirūpinti atitinkamu manikiūru švenčių metu. Tarp dailiosios lyties atstovių apstu ir maisto produktais ar net gyvūnai raštuotų. Nereikia bijoti spalvų, įdomesnių formų ar raštų. Č. Ū.

1838 m. atrastas celiuliozės nitratas, kuris po 100 metų tapo svarbiausia lako sudėtine dalimi.

19 a. pab. europietės jau turėjo manikiūro įrankių rinkinius, kurie buvo iš dramblio kaulo, aukso, sidabro, o dėklai išmušti oda.

Kūrybingos moterys nagus pavertė mados akcentu. Ryškiai raudono lako paklausa JAV smarkiai padidėjo. Šeštajame dešimtmetyje Anglijoje ir JAV moterys pradėjo klijuoti blizgučius ant nagų. Tai buvo nagų puošybos pradžia.

Šiomis dienomis populiarėja “patriotiški” nagai, kuriuose vaizduojama šalies atributika: vėliavos spalvos, šalies simboliai, lankytini žymiausi objektai ir t.t.

Nereikia bijoti spalvų, įdomesnių formų ar raštų. Svarbu tik neperlenkti lazdos. Juk yra toks posakis: ,,kas per daug tas nesveika.’’.

  • MS PowerPoint 9316 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (415 žodžiai)
  • Monika
  • Nagų lako istorija
    10 - 2 balsai (-ų)
Nagų lako istorija. (2016 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/nagu-lako-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 04:05
×