Namo inžinerinės sistemos


Aiškinamasis raštas. Duomenys individualaus darbo atlikimui. Pastato šaltojo vandentiekio sistemos projektavimas. Pastato buitinių nuotekų sistemos projektavimas. Šildymo sistemos projektavimas. Aiškinamasis raštas apie projektuojamą šildymo sistemą. Šilumos perdavimo koeficientų parinkimas pagal normines vertes. Patalpų šilumos nuostolių skaičiavimas. Šildymo prietaisų parinkimas. Katilinės projektavimas. Aiškinamasis raštas apie projektuojamą katilinę. Katilo parinkimas. Išsiplėtimo indo parinkimas. Vėdinimo sistemų projektavimas. Brėžiniai su vandentiekio ir nuotekų tinklais. Brėžiniai su šildymo ir vėdinimo sistemomis, katilinės sprendiniais. Naudotos literatūros sąrašas.

Individualus gyvenamasis namas projektuojamas Klaipėdos mieste. Šalčiausio penkiadienio išorės temperatūra -20,0 C, šildymo sezono trukmė 214 paros. Namo užimamas plotas 222,38m2. Namas projektuojamas dviejų aukštų su rūsiu ir dvišlaičiu ir vienšlaičiu stogu. Pirmame aukšte yra 13 šildomų kambarių, o antrame 3. Pastate suprojektuoti vandens ,nuotekų, šildymo, dujų ir vėdinimo inžinerinės sistemos.

Pagal užduotį lauko vandentiekio tinklo įgilinimas turi siekti 2,0 m ir lauko nuotekų tinklo įgilinimas – 1,8 m.

Projektuojant pastato vidaus vandentiekio ir nuotekų šalinimo sistemas reikia įvertinti pastato paskirtį, vandens vartotojus, gatvės vandentiekio ir nuotekų tinklų charakteristikas, garantuojamą slėgį gatvės vandentiekio tinkle. Reikalingi pastato aukštų planai ir sklypo užstatymo planas.

Pastato šaltojo vandentiekio sistema projektuojama taip, kad į visus vandens ėmimo taškus būtų tiekiamas reikiamo debito ir pakankamo slėgio šaltas vanduo. Projektuojamame pastate numatoma apatinio paskirstymo be specialių slėgio didinimo įrenginių šaltojo vandens tiekimo schema.

Pastato šaltojo vandentiekio tinklą sudaro vandentiekio įvadas į pastatą, vandens apskaitos mazgas (VAM) ir tiekiamasis vidaus vamzdynas.

Tiesiant įvadą į pastatą, išlaikomi normomis reikalaujami atstumai:

-tarp įvado vamzdžio ir sienos 0,2m;

-vertikalioji vamzdžio dalis atitraukta nuo pamato ar rūsio sienos į vidaus pusę ne mažiau kaip 0,2m;

-mažiausias vertikalus atstumas tarp prasilenkiančių šaltojo vandentiekio ir nuotekų vamzdynų paviršių-0,4m; Prasilenkimo vietoje vandentiekio vamzdynas klojamas virš nuotekų vamzdyno.Jeigu atstumas mažesnis, tai prasilenkimo vietoje vandentiekio linija klojama plieniniame įdėkle, kurio ilgis priklauso nuo grunto. Kai gruntas smėlis-20m. Kai gruntas molinis-10m.

-kai įvadas kerta požeminių komunikacijų trasą, minimalus vertikalusis atstumas tarp prasilenkiančių trasų yra 0,2m.

-kai įvadas klojamas lygiagrečiai su pastatu, atstumas tarp įvado ir pamato turi būti ne mažesnis kaip 5m.

-mažiausias horizontalus atstumas tarp įvado ir buitinių arba lietaus nuotekų išvadų turi būti ne mažesnis kaip 1,5m;

-iki mažo ir vidutinio slėgio dujotiekio tinklų ar elektros kabelių-1m;

-iki ryšio kabelių-0,5m;

-iki medžio kamienų-2m;

  • Microsoft Word 62 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (3292 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vygandas
  • Namo inžinerinės sistemos
    10 - 7 balsai (-ų)
Namo inžinerinės sistemos. (2015 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/namo-inzinerines-sistemos.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 12:29
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo