Namų biudžetas


Įvadas namų ūkis. Namų ūkio pajamos ir išlaidos. Kovo mėnesio Pajamos. Iš viso. Atskirų išlaidų grupių analizė. Išlaidų analizė savaitėmis. Išvados ir pasiūlimai.

Namų ūkis - tai grupė po vienu stogu gyvenančių asmenų, kurie tvarko bendrą namų (šeimos) turtą ir kartu gamina, siekdami patenkinti kasdieninius poreikius; namų ūkį gali turėti ir atskirai savarankiškai gyvenantis asmuo. Mūsų namų ūkį sudaro trys asmenys: aš, mama ir brolis. Tačiau pajamas ir išlaidas analizuosiu tik tas kurias aš gavau ir aš išleidau. Todėl, kad šiuo metu studijuoju ir dažniausiai būnu ne namie. Kadangi gyvenu savarankiškai man labai įdomu ištirti būtent tik savo namų ūkio biudžetą ir sužinoti ar jis perteklinis, ar subalansuotas ar visiškai deficitinis. Išsiaiškinusi koks mano namų ūkio biudžetas galėsiu įvertinti savo finansinę padėtį, bei padariusi išvadas suplanuosiu kito mėnesio namų ūkio biudžeto planą.

Mano pajamų klasifikacija:

Pagrindiniai mano pajamų šaltiniai yra valstybės mokamos transferinės išmokos - tai socialinė pašalpa, kurią gaunu, nes neturiu tėvelio . O kitas mano pajamas sudaro, mamos, senelių duoti pinigai.

Kadangi turiu pajamų, tai kas be ko yra ir išlaidų. Pagrindinės mano išlaidos: Transporto išlaidos – tai kelionės išlaidos iš namų į Klaipėdą ir iš Klaipėdos į namus, bei išlaidos viešajam transportui mieste. Esu ne Klaipėdietė, todėl gyvenu bendrabutyje už kurį taip pat kiekvieną mėnesį turiu mokėti nustatytą mokestį. Išlaidos maistui – tai išlaidos maistui ir gaiviesiems gėrimams. Paslaugų išlaidos – tai telefono ir interneto mokestis. Išlaidos mokslui- tai visa tai ką išleidžiu studijų metu knygoms, spausdinimui, švietimui taip pat ir kitoms kanceliarinėms priemonėms. Laisvalaikio ir pramogų išlaidos - tai visa ką išleidžiu savo malonumui ir atsipalaidavimui, kino teatrai, vakarėliai, kelionės.... Išlaidos aprangai- tai ką išleidžiu naujiems rūbams, bateliams, rankinėms. O likusias kitas mano išlaidas sudaro nenumatytos asmeninės išlaidos kosmetikai, higienos priemonėms, sveikatos puoselėjimui.

  • Finansai Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 54 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1420 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintare
  • Namų biudžetas
    10 - 7 balsai (-ų)
Namų biudžetas. (2015 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/namu-biudzetas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 02:57
×