Namų darbas apie Prancūzijos respubliką


Bendra informacija. Simbolika. Demografija. Istorija. Prancūzijos valstybės pradžia, iškilimas ir Šimtametis karas. Ankstyvieji Naujieji laikai Prancūzijoje (1453−1789 m. ). Didžioji Prancūzijos revoliucija. Napoleono laikai. Prancūzija XIX−XXI amžiuje. Administracinis suskirstymas. Žemyniniai regionai (skliausteliuose – sostinės). Užjūrio valdos. Užjūrio departamentai. Užjūrio teritorijos. Geografija. Politinė sistema. Prancūzijos senatas. Sudėtis ir rinkimai. Įgaliojimai. Prancūzijos parlamento kongresas. Senato pirmininkas. Ekonomika. Turizmas. Gyventojai. Kalbos. Religija. Kultūra. Literatūra. Kinas. Muzika Prancūzija ilgai buvo laikoma Europos meno ir muzikos centru. Sportas. Išvados. Šaltinių sąrašas.

ES narė nuo: 1957 m. kovo 25 d.

BVP - 1 871,00 mlrd. $ ( BVP gyventojui - 30 100 $)

Miestuose gyvenančių žmonių procentas: 77 % (2008 m. apsk.)

moterų: 99 % (2003 m. apsk.)

Naudodamasi įvariais šaltiniais išsiaiškinau svarbiausius dalykus apie Prancūziją. Įgyvendinau savo tikslus: pasidomėjau ir aprašiau pasirinktos šalies istoriją, ekonomiką, kultūrą, politinę sistemą, geografinę padėtį, įdomybes, administracinį suskirstymą, išsiaiškinau smulkmenas apie Prancūzijos senatą. Apibendrindama savo darbą, galiu teigti, kad Prancūzija suskirstyta į 22 žemyninius regionus, 4 užjūrio departamentus ir 6 užjūrio teritorijas. Šiuo metu Prancūzijos prezidentas yra François Hollande, o ministras pirmininkas - Manuel Valls. Prancūzijos respublika yra unitarinė valstybė su stipria prezidento valdžia, o Nacionalinės asamblėjos atstovai atstovauja vietinėms rinkimų apygardoms ir yra tiesiogiai renkami 5 metų laikotarpiui. Prancūzijos BVP iš viso yra 1 871,00 mlrd. $, o vienam gyventojui - 30 100 $. Žymus prancūzas pasaulio kompozitorius – Šarlis Kamilis Sen Sansas, o 1895 m. kiną išrado prancūzai broliai Ogiustas ir Lui Liumjerai. Svarbus prancūzų rašytojas - François Rabelais, jis padarė didelę įtaką prancūzų žodynui. Žymiausi visų laikų prancūzų tautybės rašytojai buvo Volteras, Denisas Didro, Žanas Žakas Ruso ir vaikų istorijų rašytojas Šarlis Pero. Prancūzija turistus labiausiai traukia savo žavinga Prancūzijos sostine – Paryžiumi, kuris yra šalies politikos ir kultūros centras. Negana to, Prancūzijoje gausu nuo seno likusių rūmų, pilių bei kitų architektūros stebuklų. Be abejo šalis garsėja vynu ir sūriu.

  • Microsoft Word 673 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (3632 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Namų darbas apie Prancūzijos respubliką
    10 - 3 balsai (-ų)
Namų darbas apie Prancūzijos respubliką. (2015 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/namu-darbas-apie-prancuzijos-respublika.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 21:00
×