Namu darbas socialinis sveikatos draudimas


Įvadas. Sveikatos draudimo modeliai. Sveikatos draudimai Lietuvoje. Privalomas draudimas. Savanoriškasis draudimas. Lietuvos ir vokietijos sveikatos draudimo palyginimai. Lietuvos ir Vokietijos sveikatos draudimo sistemos stiprybės. Lietuvos ir Vokietijos sveikatos draudimo sistemos silpnybės. Sveikatos draudimo sistemos problemos. Išvados. Literatūra.


Temos aktualumas. Sveikatos draudimas yra aktualus tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims. Didėjant visuomenės išsivystimo lygiui, didėja žmogaus suvokimas apie supančius pavojus.

Sveikatos priežiūra Lietuvoje finansuojama privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.Šis biudžetas kasmet tvirtinamas įstatymu. Didžiąją dalį šio biudžeto pajamų sudaro draudėjų ir apdraustųjų mokamos privalomojo sveikatos draudimo įmokos, antrą vietą pajamose užima valstybės biudžeto įmokos ir asignavimai, kurių didžiąją dalį sudaro įmokos, mokamos už apdraustuosius, draudžiamus valstybės lėšomis.Lietuvos sveikatos draudimo sistema grindžiama solidarumo ir visuotinumo principais, todėl privalomojo sveikatos draudimo įmokų mokėjimas yra visų piliečių konstitucinė pareiga. PSD įmokų dydį ir mokėjimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymas.Apdraustaisiais privalomuoju sveikatos draudimu laikomi asmenys, kurie moka privalomojo sveikatos draudimo įmokas arba yra draudžiami valstybės lėšomis. Draudžiamieji, kurie privalomojo sveikatos draudimo įmokų nemokėjo ir nepateko į valstybės lėšomis draudžiamų asmenų sąrašus, gali kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigas ir naudotis jų paslaugomis, tačiau tokiu atveju planinės paslaugos jiems yra mokamos.

Beveridžio modelis. Finsuojama iš valstybės biudžeto ir privataus setoriaus, o kai kurios priemokos už paslaugas imamos iš pacientų asmeninio biudžeto. Už sveikatos priežiūros finansavimo organizavimą atsakingos valstibinės istitucijos.

  • Microsoft Word 657 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1059 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jolanta
  • Namu darbas socialinis sveikatos draudimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Namu darbas socialinis sveikatos draudimas. (2016 m. Vasario 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/namu-darbas-socialinis-sveikatos-draudimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 18:55
×