Namų kino techninė ir programinė įranga skaitmeninė televizija referatas


Įvadas. Pirmieji televizoriai. Komercinių kanalų gimimas. Lietuviški TV istorijos ypatumai. Kada televizija tapo masinė? Namų kino techninė ir programinė įranga. Video konferencijos. Skaitmeninės televizijos klestėjimas. Kompiuterinės animacijos. Skaitmeninė televizija – kas tai? Skaitmeninės televizijos atstovai Lietuvoje. Kokia bus ateities televizija? Išvados. Dalykinė rodyklė. Naudoti šaltiniai.


Televizija - bene geriausia, galinga, beveik nemokama plačioms masėms skirta žiniasklaidos priemonė, kurios gyvavimui greitu metu sueis tik 100 metų. Per šį ganėtinai neilgą laikotarpį televizijos esmė nepakito ir išliko tokia pati: greitai ir efektyviai perduoti informaciją, ar tiesiog būti laisvo laiko praleidimu. Į klausimą, kas išrado televiziją, matyt niekuomet nepavyks atsakyti taip, kad atsakymas tenkintu visus. Televizija, kaip ir radijas, neturi savo išradėjo. Ši technologija buvo ir yra nuolat tobulinama įvairių mokslininkų ir inžinierių. Pirmoji vaizdo ir garso transliacijos stotis pradėjo veikti 1928 metais Čikagoje (JAV). Prie šio projekto nemažai prisidėjo ir kitų šalių ekspertai. Po tokio technologijos laimėjimo šią svarbą suprato ir kitos didžiosios pasaulio šalys, todėl trijų metų bėgyje televizijos transliacijos stotis į eterį paleido ir Rusija, ir Prancūzija bei Sovietų Sąjunga.

Tisklas: išsiaiškinti kada prasidėjo televizijos geografinis plitimas, televizijos pokyčiai nuo atsiradimo iki dabar, televizijos tipai, kokia buvo televizijos istorija ir kokia video konferencijų nauda žmogui.

Lyginant su dabartimi, pirmieji televizorių ekranai buvo mažesni nei dabartiniai mūsų išmanieji telefonai.Net jeigu ir mechaninė dėžutė su 10cm įstrižainės ekranu buvo parduodama už beveik 150 JAV dolerių (žr. Paveikslėlis 1), šiuos pigiausius modelius galėjo įsigyti tik turtingieji. Tačiau to neužteko. Pirmasis televizorius nieko įspūdingo pirkėjui neparodydavo, papildomai įsigyti reikėdavo radijo signalų imtuvą. Didesnio ekrano modelis (30cm įstrižainė“ tarpukariu kainavo apie 450 JAV dolerius. Nereikėtų pamiršti, kad dolerio vertė tais laikais būdavo kur kas didesnė negu dabar. Todėl televizoriaus kaina buvo beveik panaši į automobilio kainą. Televizorius ar automobilis? Šiais laikais tokį klausimą galima kelti tik perkant aukščiausios klasės televizorių arba seną, surūdijusią mašiną. Masinis televizorių pirkimo antplūdis prasidėjo tik po antrojo pasaulinio karo, o jau 1960 metais TV transliacijas galėjo žiūrėti didžioji dalis JAV gyventojų ( 90% ). Tuo tarpu Lietuvos gyventojai turėjo vos kelis tūkstančius televizorių.

Komercinių kanalų gimimas ankščiau galėjome pastebėti, kad TV programa būdavo trumpesne nei dabar.

  • Microsoft Word 309 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (1936 žodžiai)
  • Universitetas
  • Shitblet
  • Namų kino techninė ir programinė įranga skaitmeninė televizija referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Namų kino techninė ir programinė įranga skaitmeninė televizija referatas . (2017 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/namu-kino-technine-ir-programine-iranga-skaitmenine-televizija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 13 d. 20:30
×