Namų reikšmė lietuvių literatūroje (S Nėris, J Biliūnas, V Mačernis)


Namų reikšmė lietuvių literatūroje. PLANAS mokyklos pavadinimas. Dėstymas Pagrindinė mintis.


Laba diena, esu Vardenis Pavardenis iš x klasės. Mano tema – literatūra. Potemė (skaičius) – namų reikšmė lietuvių literatūroje.

Mano kalbėjimo tikslas yra įrodyti, kad namai žmonėms yra labai reikšmingi.

Kas tokio yra namai? Teoriškai namus galima pavadinti pastatą ar butą, kuriame gyvename ir kuris juridiškai mums priklauso. Tačiau ne visada tą vietą, kurioje gyvename, galime pavadinti savo namais? Kodėl taip yra? Nes namai yra ten, kur tiesiog malonu ir ramu būti. Vieniems namai yra gimtoji žeme, kitiems – tėvų namai, tretiems – rami gamtos vietovė. Tad vieno teisingo ir tikslaus apibrėžimo nėra. Namai jau senovėje buvo labai stipriai vertinami. Tai vieta, kurioje galima pasislėpti nuo išorinio pasaulio negandų. Namai asocijuojasi su prieglobsčiu. Jau senovėje buvo tikima, kad namai yra apsaugoti mirusiųjų protėvių. Jog tik namai yra pajėgūs apsaugoti žmogų nuo išorinio pasaulio blogio. Suprantama, kad šiuolaikinis žmogus apie tokius dalykus net nepagalvoja ir, tikriausiai, net netiki tokiomis kalbomis. Tačiau tikrai drąsiai galima teigti, kad ir šiuolaikiniam žmogus namai yra reikalingi. Kur daugiau galima ramiai mokytis? Ar daryti namų darbus? Ar tiesiog paskaityti knygą? Tokie dalykai yra atliekami ramioje vietoje, o pati ramiausia vieta ir yra namai. Tad, šiandien savo viešajame lietuvių kalbos kalbėjime ketinu atskleisti namų reikšmę ir svarbą. Savo mintis ir teiginius pagrįsiu konkrečiais lietuvių literatūros pavyzdžiais.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1119 žodžiai)
  • Mokykla
  • Brigita
  • Namų reikšmė lietuvių literatūroje (S Nėris, J Biliūnas, V Mačernis)
    10 - 2 balsai (-ų)
Namų reikšmė lietuvių literatūroje (S Nėris, J Biliūnas, V Mačernis). (2016 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/namu-reiksme-lietuviu-literaturoje-s-neris-j-biliunas-v-macernis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 08:33
×