Namų šildymas dumblių aliejumi


Įvadas. Iš dumblių išgaunamo aliejaus aprašymas. Dumblių aliejaus pranašumai. Rinka ir konkurentai. Dumblių aliejaus gavybos sistema. Dumblių gavybos proceso aprašymas. Įrangos aprašymas. Projekto atsiperkamumas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Kuro kainoms bei aplinkos taršai nuolat augant, kyla pigesnio ir švaresnio kuro poreikis. Kiekvieną žiemą šildymo sąskaitos visus gąsdina. Be to, naftos ištekliai žemėje sparčiai senka, taigi reikia ieškoti alternatyvų. Aliejus – ne tik maistinė medžiaga. Augalinis aliejus naudojamas maisto pramonėje. Išauginti augalams, iš kurių išgaunamas maistinis aliejus, naudojami didžiuliai žemės plotai. Be to, tokį aliejų naudojant kaip kurą, būtų isikišama į žmogaus mitybos grandinę, išaugtų aliejaus poreikis ir jo kaina kiltų.

Šis projektas aprašo gana nesudėtingą būdą išgauti biokurą iš dumblių. Šiuo būdu kurą galima išgauti net namų sąlygomis.

Pagrindinės projekto problemos – kaip išgauti kurą nekenksmingą aplinkai ir mažiau kainuojantį?

Šio projekto objektas – iš dumblių išgaunamas aliejus, naudojamas kaip kuro alternatyva bei įranga skirta šių dumblių auginimui ir aliejaus gavimui.

Projekto tikslas – aprašyti biokuro gavybos namų sąlygomis procesą ir įrangą. Siekiant realizuoti šį tyrimo tikslą, spręsim šiuos uždavinius:

Pateikti informaciją apie išgaunamą dumblių aliejų, jo pranašumus bei išskirtines savybes;

Nagrinėti dumblių aliejaus naudojimo inovatyvumą;

Smulkiai aprašyti aliejaus gavybos sistemą;

Smulkiai aprašyti įranga skirtą aliejaus gavybai;

Aprašyti, kaip bus tenkinami vartotojų poreikiai.

Šio alternatyviojo kuro gavybai keliami kelių tipų ižineriniai uždaviniai – biologiniai, cheminiai, fizikiniai, mechaniniai.

Dumbliai yra viena seniausių planetos gyvybės formų. Iš dumblių išgaunamas aliejus yra biokuras. Dumbliai auginami vandens telkiniuose arba tarose. Veikiami saulės energijos ypač greitai dauginasi. Derlių surinkti galima kas kelias dienas.

Dumblių aliejaus pranašumai

Jau seniai kaip alternatyva naftos kurui naudojamas biokuras, išgaunamas iš įvairių aliejų.

  • Microsoft Word 803 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (1481 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ema
  • Namų šildymas dumblių aliejumi
    10 - 4 balsai (-ų)
Namų šildymas dumblių aliejumi. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/namu-sildymas-dumbliu-aliejumi.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 04 d. 01:09
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo