Namų ūkio analizė išlaidos


Įvadas. Bendros žinios apie mano namų ūkį. Namų ūkio biudžetas. Vieno mėnesio (balandžio) pajamos. Vieno mėnesio (balandžio) išlaidos. Išlaidų analizė. Biudžeto įvertinimas. Išvados ir pasiūlymai. Ateinančio mėnesio namų ūkio biudžeto planas. Literatūros sąrašas.


Ekonomikoje ir finansų sistemoje visos dalys – namų ūkiai, verslas, valstybė ir finansų institucijos – yra stipriai susijusios viena su kita. Tai tarsi uždaras ratas. Tereikia įsivaizduoti, kad visi Lietuvoje esantys namų ūkiai vieną dieną pritrūksta pinigų. Vieni jų neapmoka sąskaitų už šildymą, kiti lieka skolingi už mobiliojo ryšio paslaugas, likę – negali padengti privalomų įmokų už paskolas bankui. Tokiu atveju, šildymo ir mobiliojo ryšio paslaugų tiekėjai nebegauna pajamų už suteiktas paslaugas. Bankas tiekėjams irgi negali padėti išsigelbėti nuo bankroto, nes pats negavo pajamų iš namų ūkių. Ir taip be pabaigos.

Taigi namų ūkiai yra reikšminga ekonomikos dalis. Ir kiekvienas turėtų išmokti tvarkytis su savo pinigais pirmiausia dėl savęs ir savo ateities.

Asmeninių finansų valdymo įgūdžių reikia visiems, nesvarbu, kokio amžiaus, specialybės ar socialinės padėties žmogus bebūtų, jis, kaip kiekvienas iš mūsų, kasdien perka išgyvenimui reikalingas prekes ir paslaugas. Ir jei pinigai yra priemonė tikslams ir svajonėms pasiekti, reikia tinkamai juos valdyti.

Tad šio savarankiško darbo objektas – mano (Snieguolės Juškaitės) namų ūkio vieno mėnesio asmeniniai finansai.

Darbo tikslas: išsiaiškinti, kiek išleidžiu pinigų per mėnesį ir kokios populiarios išlaidų grupės.

Darbo uždaviniai:

pristatyti savo namų ūkį;

apskaičiuoti namų ūkio pajamas ir išlaidas;

atlikti pajamų ir išlaidų analizę;

įvertinus biudžetą, pateikti išvadas ir pasiūlymus;

sudaryti ateinančio mėnesio namų ūkio biudžeto planą.

Aš tiriu 1 namų ūkio tipą. Aš, Snieguolė Juškaitė, gyvenu viena dviejų kambarių (bendras plotas – 57 m2) bute Ventos mieste, Akmenės rajone. Šiuo metu nedirbu ir studijuoju buhalterinę apskaitą II kurse Klaipėdos valstybinėje kolegijoje ištęstinėse studijoje valstybės finansuojamoje vietoje.

Biudžetas – lėšų ar kitų materialinių išteklių visuma. Jis nepadeda padidinti pajamų, bet gelbėja mažinant išlaidas. Žiūrint iš praktiškosios pusės, biudžetas atspindi pinigų srautus ir sudaro galimybes planuoti bei valdyti išlaidas, paskirstyti pajamas laike ir padeda siekti finansinių tikslų.

Ekonomikoje pajamoms apibūdinti vartojami įvairūs terminai – bendrosios, grynosios, darbo, piniginės, realiosios ir t.t. Tačiau paprastai pajamomis laikoma per tam tikrą laiką uždirbta arba gauta pinigų suma, pvz.: per mėnesį uždirbtas darbo užmokestis, gauta pensija, stipendija ar pan. Taigi, pajamos – tai namų ūkio įplaukos, kurias galima suskirstyti į :

  • Apskaita Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 60 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (1936 žodžiai)
  • Sniga
  • Namų ūkio analizė išlaidos
    10 - 4 balsai (-ų)
Namų ūkio analizė išlaidos. (2016 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/namu-ukio-analize-islaidos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 12:24
×