Namų ūkio biudžetas


Įvadas. Mano namų ūkis. Namų ūkio pajamos ir išlaidos. Išlaidų ir pajamų analizė. Biudžeto įvertinimas. Išvados ir pasiūlymai. Ateinančio laikotarpio namų ūkio biudžetas.

Namų ūkis – tai kartu gyvenantys žmonės, turintys bendrą buitį ir finansus. Namų ūkis kartais vadinamas šeima, tačiau reikėtų nepamiršti, kad šeimos nariai yra susiję santuokiniais ar kraujo ryšiais, o namų ūkiu laikomas ir, pavyzdžiui, vaikų neturintis bei vienas gyvenantis žmogus.

Asmeniniai finansai – tai žmonių (namų ūkių) pinigai. Su šiais pinigais susiję finansiniai sprendimai, tų pinigų tvarkymas ir vadinamas asmeninių finansų valdymu.

Kaip gi atrodo tas biudžetas? Jau paruoštų asmeninių finansų biudžeto formų galima rasti internete ir įvairiuose asmeninių finansų valdymo vadovėliuose. Tačiau kiekvieno žmogaus ar namų ūkio išlaidos yra skirtingos, todėl ir jų biudžetai skiriasi. Pavyzdžiui, nepilnamečių vaikų turinti šeima patirs tokių išlaidų, kurių neturės šeima be vaikų (kišenpinigiai, mokestis auklei ir pan.).

Pastovios pajamos. Paprastai šios pajamos gaunamos dirbant pagal darbo sutartį, kurioje nurodoma, kokio dydžio darbo užmokestį kiekvieną mėnesį gaus darbuotojas. Kiekvieną menesį tokio paties dydžio pajamas gauna daugelio profesijų atstovai, pavyzdžiui, finansu analitikai, administratorės ir pan.

Dalis pajamu fiksuotos, dalis – kintamos. Paprastai tokias pajamas gaunantieji taip pat dirba pagal darbo sutartis, tačiau, be jose nustatytos pastovios darbo užmokesčio dalies, numatyta galimybė kas menesį gauti kintamą, kitaip – papildomą pajamų dalį. Kintamos pajamų dalies dydis gali priklausyti nuo papildomų darbo valandų, pasiektų rezultatų ir pan. Toks dvieju dalių darbo užmokestis skatina pardavimo vadybininkus, projektų vadovus ir kitų profesijų atstovus labiau stengtis darbe.

Nepastovaus dydžio pajamos. Dažniausiai tokias pajamas gaunantys darbuotojai neturi vieno nuolatinio darbdavio, o dirba pagal atskirus užsakymus, sutartis ir pan., todėl jų pajamų dydis priklauso nuo atliktų užsakymų kiekio. Nepastovaus dydžio pajamas gauna rašytojai, aktoriai, muzikantai ir kt.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (1719 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gitana
  • Namų ūkio biudžetas
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Namų ūkio biudžetas. (2015 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/namu-ukio-biudzetas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 02:05
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo